Ed Sheeran wywraca branżowy stolik, wypuszczając własną linię looperów

Newsy
Ed Sheeran wywraca branżowy stolik, wypuszczając własną linię looperów

Z pomocą firmy HeadRush Sheeran wprowadził na rynek swoją własną markę looperów, składającą się w momencie debiutu z dwóch jednostek – z których większa została wykonana zgodnie ze specyfikacją Sheerana gotową do użycia live na stadionie.

Ed Sheeran to w zasadzie jednoosobowy zespół, który w pojedynkę zrewolucjonizował i spopularyzował gitarowe loopery – a teraz podniósł kurtynę odsłaniając własną, charakterystyczną linię takich urządzeń. I bez dwóch zdań: jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym segmencie sprzętowym od… no cóż, od dłuższego czasu. Pedał looper stanowi podstawę brzmienia Sheerana od ponad dekady i jest stałym elementem jego konfiguracji od początków kariery aspirującego piosenkarza i autora tekstów, aż do jego obecnego statusu wypełniającej stadiony supergwiazdy, która dominowała listy przebojów.

Jak wspomnieliśmy, wprowadzono dwa urządzenia: Looper + Dual-Track i Looper X Multi-Track Workstation. Pierwsza to bardziej typowa jednostka z dwoma przełącznikami nożnymi do sterowania wszystkimi standardowymi funkcjami pętli. Aby jeszcze bardziej ulepszyć projekt, zastosowano kolorowy ekran o przekątnej 1,8 cala z pierścieniem stanu pętli LED RGB, który wyświetla informacje o wydajności w czasie rzeczywistym. Tymczasem X Multi-Track podnosi poprzeczkę na wyższy poziom i jest opisywany jako „najlepsza stacja robocza z funkcją pętli do pisania piosenek i występów na żywo”. Osiem przełączników nożnych do poruszania się po pięciu trybach pętli, tryb „Free”, dotykowy ekran powiększony do 7 cali, pokazujący pomiar w czasie rzeczywistym i renderowanie przebiegów. Więcej informacji na stronie:

SheeranGuitars.com