PHIL JONES BASS BigHead

Rodzaj sprzętu: Akcesoria

Pozostałe testy marki PHIL JONES BASS
Testy
2017-12-22
PHIL JONES BASS - BigHead

Phil Jones Bass to amerykańska marka mająca niezwykle szeroką ofertę głównie wzmacniaczy i kolumn basowych i co najważniejsze, stawiająca na bezkompromisowość i innowacyjność rozwiązań.

Założyciel firmy, Phil Jones ma ponad 40-letnie doświadczenie zarówno jako basista jak i projektant sprzętu audio, na koncie ma też udział w wielu studyjnych sesjach nagraniowych z takimi zespołami jak Earth, Wind & Fire czy Yes. W katalogu marki znaleźć też można profesjonalne comba do gitar akustycznych, znakomite słuchawki H850 czy wzmacniacze słuchawkowe, których bardzo interesującym – nie tylko dla basistów – przedstawicielem jest obecny w naszym teście, przenośny model BigHead HA-1. Urządzenie otrzymaliśmy dzięki dystrybutorowi marki, firmie Sound Service.

Phil Jones Bass BigHead HA-1 to miniaturowy wzmacniacz słuchawkowy, który zaskakuje zarówno znakomitym wykonaniem i jakością brzmienia, jak i bardzo ciekawymi możliwościami. Po krótkich oględzinach okazuje się, że mamy do czynienia z profesjonalnym wzmacniaczem słuchawkowym, interfejsem audio z wysokiej klasy analogowo-cyfrowym przetwarzaniem sygnału i możliwością nagrywania przez wyjście USB, oraz bardzo dobrze brzmiącym preampem dostosowanym pod kątem gitar basowych. A wszystko zamknięte w obudowie ze szczotkowanego aluminium mniejszej, poza grubością, od większości współczesnych telefonów.

Jako wzmacniacz słuchawkowy BigHead zapewnia 10-krotnie większą czułość w porównaniu do klasycznych odtwarzaczy MP3 czy smartfonów, posiadających niską moc wyjściową w okolicach 20mW. 200 mW BigHeada napędzi zarówno większe słuchawki, jak i zaoferuje znacznie lepszy dźwięk o zwiększonej dynamice i oddaniu detali. Jeszcze ważniejszą funkcją jest możliwość nagrywania przez USB do programu DAW na komputerze, a wykorzystane wysokiej klasy wzmacniacze operacyjne Burr Brown zapewniają odpowiednią jakość z 16-bitowym przetwarzaniem przy 48kHz. Idealnym dopełnieniem jest tu pokładowy przedwzmacniacz z 12dB wzmocnieniem i stosunkiem sygnału do szumu przekraczającym 96 dB, dzięki czemu bez problemu wykorzystamy go napędzenia chociażby końcówki mocy wzmacniacza basowego.

Do dyspozycji mamy tu klasyczne wejście instrumentalne jack 1/4” z tyłu oraz dwa koncentryczne potencjometry na przednim panelu z regulacją czułości GAIN, głośności VOLUME oraz 2-zakresową sekcją korekcji BASS (+/- 18db dla 60 Hz) i TREBLE (+/- 18dB dla 5KHz). Panel frontowy uzupełnia wyjście słuchawkowe 1/8”, z tyłu mamy jeszcze wejście AUX do podłączenia zewnętrznego odtwarzacza oraz złącze micro USB służące do połączenia z komputerem lub jako gniazdo ładowania. Wewnątrz umieszczono litowo-jonowy akumulator, którego naładowanie ładowarką telefonu zajmuje poniżej 3 godzin. Na wewnętrznej baterii BigHead może pracować nawet do 8 godzin. Trzy diody na froncie – zielona, niebieska i czerwona informują o rodzaju pracy. Pierwsza to ładowanie i połączenie przez USB, druga zasilanie akumulatorem, a trzecia czerwona oznajmia o konieczności ładowania, czyli rozładowaniu baterii. PJB BigHead dostarczany jest wraz z materiałowym woreczkiem do przenoszenia oraz kompletem kabelków – dwoma stereo jack 1/8” o różnej długości, standardowym USB-micro USB, oraz 1/8” jack stereo – 1/4” mono.

W PRAKTYCE

To co zwraca uwagę to nowoczesne, estetyczne wykonanie i wielkość – BigHead zmieści się nawet w kieszeni spodni o gig bagu nie wspominając. Wpięty w wejście bas brzmi czysto, szeroko i ciepło bez żadnych szumów czy nienaturalnego charakteru przy bardzo dobrym oddaniu niuansów barwy i artykulacji. Korekcja działa wzorowo a dodanie gainu i góry skutkuje dźwięcznym, dynamicznym dźwiękiem o pełnym i zwartym dole pasma. Maleństwo podpięte do basowego headu wypada znakomicie, nie gorzej sprawdza się też gitara akustyczna, a dobrej klasy słuchawki pozwalają cieszyć się zarówno pełnym, głębokim i czystym dźwiękiem instrumentu jak i lepszym brzmieniem muzyki, co jest bardzo przydatne zarówno przy samym słuchaniu jak i ćwiczeniu z podkładem – znakomite, miniaturowe rozwiązanie do ćwiczenia w domowym zaciszu i do tego pracujące bez problemu kilka godzin na wewnętrznym akumulatorze.

BigHead to również dobrej klasy interfejs audio USB – z programem DAW pracuje bez żadnej odczuwalnej latencji a nagrany dźwięk jest ciepły, czysty i dynamiczny. Przenośny, miniaturowy BigHead marki Phil Jones Bass to znakomitej jakości, bardzo funkcjonalne urządzenie łączące wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy – zauważalnie poprawiający brzmienie muzyki z laptopa, smartfona czy odtwarzacza MP3, interfejs audio USB oraz preamp z korekcją, będący bardzo przydatnym narzędziem, które szczególnie docenią basiści. Nie można zapomnieć też o zapewniającym długie godziny pracy wbudowanym akumulatorze oraz wzbudzającym zaufanie wykonaniu i estetycznym, nowoczesnym wyglądzie.

www.sound-service.eu
www.philjonesbass.com

 

Cechy: wzmacniacz słuchawkowy z konwerterem cyfrowo analogowym USB i preampem z korekcją
Regulacja: VOLUME, GAIN, TREBLE, BASS,
Gniazda: HEADPHONE OUT (1/8”), INPUT (Jack 1/4”), AUX INPUT (1/8”), USB/DC INPUT
Wymiary: 25 x 64 x 140 mm
Waga: 250 g
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
1 000.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
październik 2017
Kup teraz