Nowe basy Ibanez EHB Short Scale

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe basy Ibanez EHB Short Scale

Rodzina bezgłówkowych basów Ibaneza, EHB, powiększyła się o dwa nowe modele o skróconej menzurze - EHB1000S i EHB1005SMS.

Ibanez EHB1000S charakteryzuje się menzurą wynoszącą 30" (762 mm) i dostępny jest w dwóch kolorach - Sea Foam Green Matte i Pink Gold Metallic Matte. Nowy Ibanez EHB1005SMS jest basem o zmiennej menzurze 30"-32" (762 - 812 mm) i oferowany jest w wykończeniu Emerald Green Metallic Matte i Metallic Gray Matte. Dla porównania warto wspomnieć, że menzura w ich pełnowymiarowych wersjach to, odpowiednio, 34" i 33"-35".

Ibanez EHB1000S - SFM (Sea Foam Green Matte)

Ibanez EHB1000S - PMM (Pink Gold Metallic Matte)

Instrumenty posiadają ergonomiczne i komorowane korpusy z lipy amerykańskiej. Konturowany korpus został wyprofilowany w taki sposób, aby zapewnić wygodę zarówno podczas gdy na stojąco jak i siedząco, specjalnie wyprofilowane wcięcie umożliwia łatwy dostęp do wszystkich pozycji, podczas gdy ścięta górna, tylna część korpusu pozwala na bliższy kontakt instrumentu z ciałem gracza, a co za tym idzie lepszą kontrolę i większy komfort gry.

Pięcioczęściowe gryfy o profilu EHB, wzmocnione grafitowymi prętami, wykonano z trzech kawałków przypiekanego klonu rozdzielonych paskami z orzecha. Do budowy podstrunnicy posłużył natomiast przypiekany klon ptasie oczko. Podstrunnice o promieniu 500 mm mieszczą 24 progi medium ze stali nierdzewnej oraz znaczniki pozycji z abalonu, umieszczone przy górnej krawędzi. Szerokość siodełka, wykonanego z czarnego plastiku, wynosi 41 mm (EHB1000S) lub 45 mm (EHB1005SMS).

Ibanez EHB1005SMS - EMM (Emerald Green Metallic Matte)

Ibanez EHB1005SMS - MGM (Metallic Gray Matte)

Wyposażenie basów EHB Short Scale obejmuje świecące w ciemnościach, boczne znaczniki pozycji, zaczepy Schaller S-Lock, blokowane gniazdo Neutrik, demontowalną rampę między przetwornikami, ułatwiającą grę palcami, a także zaczepy strun Ibanez Custom. Mostek MR5HS mono rail, zaprojektowany specjalnie do basów EHB, charakteryzuje się szerokim zakresem intonacji. Każdy element mostka jest niezależnie przymocowany do korpusu, aby zapewnić maksymalne przenoszenie wibracji, a siodełka pozwalają na regulację odległości między strunami w zakresie +/- 1,5 mm, odpowiadając indywidualnym wymaganiom każdego basisty, niezależnie od stylu gry. Teflonowe podkładki używane w każdym tunerze zapewniają płynne strojenie.

Na układ elektroniczny basów składają się pasywne przetworniki Bartolini BH2 przy gryfie i mostku oraz trzypasmowy korektor Vari-mid z kontrolą środkowego pasma i przełącznikiem EQ bypass. Pokładowe regulatory to: Mid freq / Mid boost/cut; Bass boost/cut / Treble boost/cut (kontrola trybu pasywnego); Ballancer i Volume.

 

https://www.ibanez.com/