Lari Basilio i jej sygnowany Ibanez LB1

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Lari Basilio i jej sygnowany Ibanez LB1

Grono artystów związanych z Ibanezem, którzy mogą poszczycić się sygnowanym modelem powiększyło się właśnie o brazylijską gitarzystkę, Lari Basilio.

Tym samym Lari Basilio, która oficjalnie dołączyła do rodziny Ibaneza w październiku 2020 roku, jest trzecią gitarzystką - obok Nity Strauss i Yvette Young - która doczekała się własnego sygnowanego modelu.

Korpus Ibaneza LB1 został oparty na kształcie znanym z nowej, tegorocznej serii AZS, w jego budowie wykorzystano natomiast elementy znane zarówno z modeli AZ i AZ-N jak i AZS - gryf o tym samym profilu Oval C i podstrunnicę o zmiennym promieniu 228 mm - 305 mm, wykonane z klonu przypiekanego z wykorzystaniem technologii S-Tech, 22 progi jumbo ze stali nierdzewnej, wykończone zgodnie ze standardem Prestige, kościane siodełko, boczne znaczniki pozycji Luminlay, blokowane klucze Gotoh Magnum H.A.P. (czyli z regulowaną wysokością kołków), mostek Gotoh T1702B, a także system dyna-MIX9.

Ibanez LB1 charakteryzuje się jesionowym korpusem w jedynym słusznym - biorąc pod uwagę styl Lari Basilio i jej zamiłowanie do tej barwy - kolorze Violet (taki tytuł nosiła m.in. jedna z kompozycji z wydanego w 2019 roku albumu "Far More"). Do budowy gryfu i podstrunnicy użyto pięknie prezentującego się klonu ptasie oczko, a całość uzupełnia złoty osprzęt, kropki markerów z masy perłowej, a także sygnatura Lari na tylnej części główki. Mostek Gotoh T1702B posiada mosiężny blok i siodełka oraz wciskane ramię tremolo.

Za brzmienie odpowiadają customizowane przetworniki Seymour Duncan, sygnowane przez Lari Basilio i wykonane specjalnie z myślą o LB1. Pasywne humbuckery wyposażone są w magnesy Alnico i zamocowane w układzie HSS z humbuckerem przy mostku oraz single-coil w pozycji środkowej (z odsłoniętymi nabiegunnikami) i przy gryfie. Za kontrolę brzmienia pickupów Seymour Duncan Lari Basilio odpowiadają potencjometry Volume i Tone oraz dwa przełączniki - pięciopozycyjny przełącznik przetworników i dwupozycyjny mini przełącznik "Alter switch" charakterystycznego dla serii AZ systemu dyna-MIX9, który pozawala na uzyskanie 9 typów brzmień.

Lari Basilio: "Inspiracją przy pracy nad tym modelem było moje pragnienie umieszczenia wszystkiego co kocham i czego potrzebuję jako gitarzystka w jednym instrumencie. Ibanez wcielił moje marzenia w życie w postaci tej pięknej gitary."

 

 

https://www.ibanez.com/

Zdjęcia: Orelha Fotos