Nowa linia pedałów Fender’s Tread-Light

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowa linia pedałów Fender’s Tread-Light

Fender prezentuje nową linię efektów Tread-Light, w skład której weszły dwa analogowe modele pedałów - głośności i ekspresji oraz wah.

Efekty wyposażono w nowe, oryginalne, analogowe obwody zaprojektowane przez zespół Fendera, zamknięte w wytrzymałej obudowie wykonanej z lekkiego, anodyzowanego aluminium i gotowe do pracy na scenie. Aluminiową platformę pedału wieńczy drewniano-gumowa (Wah Pedal) i gumowo-drewniana (Volume/Expression Pedal) podkładka pod stopę.

Interesującym i przydatnym dla użytkownika rozwiązaniem są również umieszczone pod platformą pedału diody LED (czerwone w Wah i niebieskie w Volume/Expression), które ułatwiają korzystanie z urządzenia na ciemnej scenie - można ją aktywować lub wyłączyć przy pomocy przełącznika mini toggle. Gniazda przyłączeniowe umieszczono na górnym panelu (top mounted), co ułatwia zamocowanie efektów w pedalboardzie. Dostępne jest zasilanie bateryjne 9V lub poprzez zasilacz (nie dołączony do kompletu).

Fender Tread-Light Wah posiada trójpozycyjny przełącznik średnich częstotliwości, regulację tonów wysokich oraz przełączalny bufor, co zapobiegnie utracie sygnału w przypadku używania go z efektami reagującymi gorzej na buforowane sygnały. Fender Tread-Light Volume/Expression pomaga kontrolować głośność na scenie w celu zwiększenia dynamiki gry, a także działa jako pedał ekspresji do użytku z innymi efektami i klawiszami.

 

https://www.fender.com/