Ibanez - nowe sygnatury Paula Gilberta

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez - nowe sygnatury Paula Gilberta

W tym roku Ibanez przygotował aż dwie sygnatury Paula Gilberta - jubileuszowy PGM333 oraz kolejny model z serii miKro przeznaczonej dla młodszych gitarzystów - PGMM21.

Ibanez Paul Gilbert 30th Anniversary PGM333

Mija 30 lat od momentu rozpoczęcia przez Paula Gilberta współpracy z marką Ibanez. Z tej okazji powstał nowy model PGM333 wyposażony m.in. w złoty hardware i trzy humbuckery DiMarzio.

Korpus Ibaneza PGM333 został wykonany z mahoniu afrykańskiego, a customowy gryf PGM z pięciu kawałków klonu i orzecha. Całość wieńczy podstrunnica z hebanu makasar oraz dopasowana kolorystycznie główka o odwróconym układzie kluczy. Na podstrunnicy znalazły się 24 progi medium wykończone zgodnie ze standardem Prestige Fret Edge Treatment oraz eleganckie, prostokątne markery z abalonu i masy perłowej. Instrument posiada typowe dla serii PGM grafiki imitujące otwory rezonansowe w kształcie litery f oraz oznaczenie modelu 333 na płytce maskującej pręt.


foto: Jason Quigley

Na pokładzie PGM333 umieszczono sygnowane, pasywne humbuckery DiMarzio PG-13 z ceramicznymi magnesami w złotych puszkach. Trzypozycyjny przełącznik służy do zmiany wykorzystywanego przetwornika - w każdej pozycji przełącznika aktywny jest jeden humbucker. Kontrolę uzupełnia regulator głośności. Na wyposażenie instrumentu składa się siodełko Graph Tech Black Tusq XL, mostek Gotoh GTC101 oraz blokowane klucze Gotoh MG-T. Menzura wynosi 25,5", a promień podstrunnicy 430 mm. W komplecie z gitarą znajduje się również twardy futerał, jubileuszowe kostki do gry oraz certyfikat autentyczności.

 

Ibanez PGMM21

Ibanez PGMM21 to kolejny model z sygnowanej przez Gilberta serii miKro, charakteryzującej się skróconą menzurą wynoszącą 22,2" (564 mm) oraz zmniejszonym rozmiarem korpusu, dzięki czemu jest ona przeznaczona dla młodszych adeptów gitary i ich mniejszych dłoni.

Korpus PGMM21 wykonano z topoli, gryf o profilu PGMM z klonu, a podstrunnicę z impregnowanego drewna sosny nowozelandzkiej. Na podstrunnicy znalazły się proste markery w kształcie białych kropek oraz 24 progi medium. Szerokość gryfu przy siodełku wynosi 41 mm, a przy 24 progu 58 mm. Gitara w wykończeniu Metallic Light Green z czarnymi grafikami imitującymi otwory rezonansowe 'f' posiada osprzęt koloru czarnego.

Na układ elektroniczny instrumentu składają się pasywne przetworniki z ceramicznymi magnesami Infinity R, pięciopozycyjny przełącznik oraz regulator Volume. Wyposażenie uzupełnia mostek Ibanez F106 oraz plastikowe siodełko.

https://www.ibanez.com