Ibanez PGMM31: nowy model miKro od Paula Gilberta

Newsy
Ibanez PGMM31: nowy model miKro od Paula Gilberta

Ibanez PGMM31 to nowy, sygnowany przez Paula Gilberta model z serii Ibanez miKro przeznaczonej dla młodszych gitarzystów.

Instrumenty Ibanez miKro, dzięki skróconej menzurze wynoszącej 22,2" (564 mm) oraz zmniejszonym rozmiarom korpusu przeznaczone są dla młodszych adeptów gitary i ich mniejszych dłoni. Tegoroczna nowość to sygnowany przez Paula Gilberta model PGM miKro o nazwie Ibanez PGMM31.

"Pierwsza gitara na jakiej grałem miała skróconą menzurę i właśnie to mi pomogło" - mówi Gilbert. Nie oznacza to, że Ibanez PGMM31 przeznaczony jest wyłącznie dla młodzieży. "Większe dłonie oznaczają więcej zabawy" - dodaje gitarzysta prezentując możliwości instrumentu (patrz film poniżej).

Ibanez PGMM31, jak pozostałe modele miKro to instrument o menzurze 22,2" (564 mm). Korpus wykonano z topoli, a gryf i podstrunnicę z klonu. Na podstrunnicy znalazły się proste markery w kształcie czarnych kropek oraz 24 progi medium. Szerokość gryfu przy siodełku wynosi 41 mm, a przy 24 progu 56 mm. Gitara w białym wykończeniu z grafikami imitującymi otwory rezonansowe 'f' posiada osprzęt koloru czarnego.

Na układ elektroniczny instrumentu składają się pasywne przetworniki z ceramicznymi magnesami Infinity R, 3-pozycyjny przełącznik oraz regulator Volume.

http://www.ibanez.com

Powiązane artykuły