Squier prezentuje nową serię Mini

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SQUIER
Squier prezentuje nową serię Mini

Squier zaprezentował nową serię Mini, w której skład weszły klasyczne modele Fendera, cechujące się mniejszymi rozmiarami i menzurą.

Mini to druga, po Paranormal, nowa seria w ofercie należącej do Fendera marki Squier. W jej skład weszły trzy modele - Jazzmaster, Stratocaster i Precision Bass, które dedykowane są dla graczy poszukujących instrumentów w mniejszym rozmiarze, ale o klasycznej stylistyce i znajomym brzmieniu Fendera.

Cechują się one m.in. cieńszym i lżejszym korpusem wykonanym z topoli i wykończonym na wysoki połysk lakierem poliuretanowym, satynowo wykończonymi, klonowymi gryfami o łatwym do gry profilu C, a także zmniejszoną menzurą, wynoszącą 22,75” (578 mm) w przypadku Jazzmastera i Stratocastera i 28,6" (726 mm) w Precision Bass.

Znajdziemy tu również 20 wąskich i wysokich progów, siodełka z syntetycznej kości, klucze Die-Cast, czterośrubowe płytki łączenia gryfu z logo Squier, białe pickguardy oraz chromowany osprzęt. Promień podstrunnicy wynosi 9,5" (241 mm), a szerokość siodełka 1,60” (40,6 mm).

Squier Mini Jazzmaster HH

Model posiada klonową podstrunnicę, czarne kropki znaczników pozycji oraz sześciosiodełkowy mostek hardtail i dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: Daphne Blue, Olympic White i Surf Green. Na układ elektroniczny składa się para standardowych humbuckerów, trójpozycyjny przełącznik oraz potencjometry Volume i Tone.

Squier Mini Stratocaster

Stratocaster cechuje się podstrunnicą z wawrzynu indyjskiego, pearloidowymi markerami w kształcie kropek oraz sześciosiodełkowym mostkiem hardtail. Pracę trio przetworników Standard Single-Coil Strat reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz pojedyncze pokrętła głośności i barwy. Gitara oferowana jest w trzech kolorach - Black, Dakota Red i Shell Pink, a także w wersji dla graczy leworęcznych (jedynej w serii Mini), w czarnym wykończeniu.

Squier Mini Precision Bass

Na pokładzie basu znalazła się wawrzynowa podstrunnica z kropkami markerów z pearolidu, czterosiodełkowy mostek Vintage-Style, przetwornik Split Single-Coil Precision Bass oraz regulatory Volume i Tone. Dostępne kolory to Black i Dakota Red.

www.fender.com