FENDER Full Moon Distortion

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki FENDER
Testy
2019-01-30
FENDER - Full Moon Distortion

Fender zaprezentował w 2018 roku zupełnie nową serię podłogowych efektów, zaprojektowanych i stworzonych w Południowej Kalifornii przez eksperta firmy, Stana Cotey'a, który wykorzystał również spostrzeżenia artystów, koncertujących i studyjnych gitarzystów oraz innych specjalistów z branży.

Wszystkie efekty w serii są oryginalnymi obwodami i poza oryginalnymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami wyróżniają się bardzo estetycznymi, kolorowymi obudowami ze szczotkowanego, anodyzowanego aluminium. Na letnich targach NAMM 2018 miała miejsce premiera trzech kolejnych stompboxów – Engager Boost, Pelt Fuzz i Full Moon Distortion, z których ten ostatni mamy okazję gościć w teście. Efekt otrzymaliśmy dzięki uprzejmości łódzkiego sklepu Guitar Center.

Fender Full Moon Distortion umieszczono w znanej z serii, dwuprzyciskowej obudowie z górną, zagiętą na boki częścią z anodyzowanego aluminium, wykończonego tym razem w niebieskim odcieniu. Podobnie jak wszystkie efekty serii, mamy tu podświetlane, niebieskie diody w gałkach wskazujące ich pozycję, które można wyłączyć miniprzełącznikiem na przedniej, górnej ściance. Tu znalazło się też gniazdo zasilania DC IN 9V 110mA. Efekt może pracować na wewnętrznej baterii, montowanej w przedniej klapce, która jest utrzymywana przez magnes, dzięki czemu mamy do niej bardzo wygodny i szybki dostęp.

Full Moon oddaje do dyspozycji bardzo skuteczną, rozbudowaną korekcję czterech pasm HI-TREB, TREBLE, MIDDLE, BASS, wspomaganą dwoma mini-przełącznikami: Texture dla wyboru niesymetrycznego i symetrycznego przesterowania oraz Bite, podbijającym harmoniczne oraz wyższy środek. Całość uzupełniają klasyczne gałki LEVEL i GAIN, oraz regulowane do +12 dB podbicie wyjścia BOOST z dedykowanym przełącznikiem nożnym oraz małą, niebieską diodą sygnalizującą aktywację. O pracy urządzenia informuje umieszczona centralnie, charakterystyczna dla Fendera niebieska lampka typu jewel.

W PRAKTYCE

Wcześniejszy Pugilist Distortion posiadał dwa obwody przesterowania, które można było łączyć ze sobą szeregowo lub równolegle, co zapewniało zarówno szeroki zakres gainu, jak i ponadprzeciętne możliwości kreowania barwy. Full Moon to konstrukcja nakierowana już na soczysty, high-gainowy distortion z bardziej rozbudowaną korekcją oraz obsługiwanym stopą podbiciem, oferując dzięki temu bardzo praktyczną, sceniczną funkcjonalność. Chociaż przy maksymalnym gainie otrzymujemy tu mocno nasyconą barwę high-gain, Full Moon bez problemu radzi sobie z lżejszym przesterowaniem, oferując przed połową gałki GAIN transparentny, artykulacyjny overdrive. Ponad godziną 12:00 wchodzimy w rejony rasowego distortion, o tłustym i zwartym palm-mutingu oraz długim sustainie, jednocześnie kompresja nie pozbawia barwy dynamiki oraz oddania niuansów gry.

Do dyspozycji mamy tu korekcję z niezwykle istotną, dwustopniową regulacją góry – poprzez klasyczny regulator TREBLE możemy mocniej przyciemnić barwę lub zmienić jej charakter w wyższym środku, a HI-TREB idealnie zmiękcza górę pasma bądź dodaje wyrazistości i harmonicznych. Całość uzupełnia jeszcze bardzo przemyślana, funkcjonalna w pełnym zakresie regulacja środka i dołu, oraz dwa przełączniki: Bite – rozjaśniający barwę, i najlepiej sprawdzający się w tej właśnie pozycji, oraz Texture – tu zmieniamy charakter z bardziej tłustego, niższego środka na brzmienie nieco mniej nasycone, ale za to czystsze i bardziej klarowne. Przy maksymalnym gainie i odpowiedniej korekcji uzyskamy nawet brutalny, nowoczesny metalowy drive o bardzo dobrym oddaniu niuansów i czytelnym dole pasma.

Full Moon to klasowy, high-gainowy przester o niezwykle szerokich możliwościach kształtowania brzmienia, które bez dwóch zdań należy do najlepszych przesterowań w tej półce cenowej, a funkcjonalność zwiększa regulowany boost z dedykowanym przyciskiem, które w szerokim zakresie możemy ustawić na podbicie głośności przy solówce.

www.fender.com

 

Obudowa: Anodyzowane, szczotkowane aluminium, niebieskie wykończenie
Regulatory: BASS, MIDDLE, TREBLE, HI-TREB, GAIN, LEVEL, BOOST
Przełączniki: Bypass, Boost, Texture, Bite, LEDs On/Off
Przyłącza: INPUT, OUTPUT, 9V DC IN
Zasilanie: bateria 9V lub zasilacz 9V DC
Pobór prądu: 110mA
Wymiary: 95,25 x 124,5 x 63,5 mm
Waga: 0,54 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
669.00 zł
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
listopad 2018
Kup teraz