Fender Chrissie Hynde Telecaster

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Chrissie Hynde Telecaster

Fender - w ramach swojej pierwszej współpracy z ikoną rocka i gitary, liderką The Pretenders, Chrissie Hynde - przedstawia sygnowany model Telecastera.

Najnowszy instrument w kolekcji Fender Artist Signature Series jest hołdem dla Telecastera w kolorze Ice Blue Metallic, który Hynde kupiła w sklepie w Nowym Jorku blisko 40 lat temu. Od tego czasu stał się on jej ulubioną gitarą, która pojawiła się na kilkunastu albumach studyjnych i towarzyszyła artystce podczas występów w salach koncertowych i stadionach na całym świecie. Debiutująca sygnatura wiernie ją odtwarza oferując pulsujące rytmy i surowe brzmienie znane z The Pretenders i pozostałych projektów Chrissie Hynde.

"Mój technik gitarowy, David Crubly, przekonał mnie do wypuszczenia tego sygnowanego Telecastera, mówiąc mi, że może on zachęcić więcej ludzi do angażowania się w tworzenie muzyki i zakładania nowych zespołów. Mam nadzieję, że to prawda. Wiem, że ci, którzy się na to zdecydują już nigdy nie spojrzą wstecz" - mówi Chrissie Hynde.

Fender Chrissie Hynde Telecaster charakteryzuje się olchowym korpusem w postarzonym wykończeniu Faded Ice Blue Metallic Road Worn, vintage'owymi przetwornikami single-coil Tele w stylu z lat '50, odzwierciedlającymi oryginalny zestaw Chrissie oraz mostkiem z sześcioma siodełkami ze stali nierdzewnej. Wraz z customowym profilem gryfu 'Mid '60s C', podstrunnicą o promieniu 7,25" i chromowanym, lustrzanym pickguardem, instrument ten odtwarza niepowtarzalny wygląd i komfort gry cennego Telecastera '65 należącego do Hynde. Z myślą o współczesnych gitarzystach, Chrissie poprosiła również o dodatkową funkcjonalność poprzez dodanie blokowanych kluczy, które zapewniają zwiększoną stabilność stroju i przyspieszają zmianę strun.

"Powołanie do życia modelu Chrissie Hynde Telecaster jest dla nas prawdziwym zaszczytem." - mówi Justin Norvell, EVP Fender Products. "Ta gitara jest tak legendarna, jak artystka, która była inspiracją do stworzenia jej odpowiednika i spersonalizowania jego funkcji. Chrissie chciała, aby ten model był jak najbardziej wierny oryginałowi i miała rację - jej sygnowany Telecaster posiada wiele cech, które wywołują wyjątkowe wrażenia. Od pięknego wykończenia Road Worn po rezonujące siodełka ze stali nierdzewnej - w waszych rękach jego możliwości muzyczne są nieograniczone."

Fender Chrissie Hynde Telecaster posiada ponadto klonowy gryf i palisandrową podstrunnicę z 21 progami Vintage Tall, z białymi markerami i siodełkiem z syntetycznej kości. Za pracę przetworników Vintage-Style '50s Single-Coil Tele odpowiada trójpozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i Master Tone.

"Byliśmy zaszczyceni, gdy Chrissie Hynde zgodziła się z nami pracować nad gitarą z linii Artist Signature Series" - dodaje Neil Whitcher, szef działu relacji z artystami na region EMEA. "Muzyka, którą Chrissie dała światu w ciągu ostatnich czterech dekad, pomogła tysiącom ludzi ukształtować dzisiejszy sposób gry na gitarze i na zawsze zdefiniowała brzmienie Fendera Telecastera. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, czego gracze na całym świecie dokonają z tym instrumentem."

 

https://www.fender.com/