Fender 2018 Limited Edition '51 Telecaster PJ Bass z serii Parallel Universe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender 2018 Limited Edition '51 Telecaster PJ Bass z serii Parallel Universe

Ostatnim instrumentem z unikalnej kolekcji Fendera, Parallel Universe, jest zarazem pierwszy model gitary basowej - '51 Telecaster PJ Bass.

Parallel Universe Collection to seria dziewięciu unikalnych modeli Fendera, które co miesiąc będą pojawiać się w katalogu firmy, począwszy od kwietnia do grudnia 2018. Nowe gitary są nie tylko limitowane ale przede wszystkim hybrydowe - podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach. "Parallel Universe podkreśla modularną naturę gitar Fendera poprzez połączenie DNA różnych modeli w celu stworzenia zwariowanych instrumentów hybrydowych." - mówi wiceprezes firmy ds produktów, Justin Norvell. Do tej pory w serii Parallel Universe Fender zaprezentował modele Strat-Tele HybridAmerican Elite Telecaster HSSJazz-TeleTroublemaker TeleTele ThinlineWhiteguard StratJaguar Strat oraz Meteora

Fender 2018 Limited Edition '51 Telecaster PJ Bass, zgodnie z nazwą łączy elementy modeli Precision i Jazz Bass oraz klonowego gryfu z główką Telecastera o menzurze 34" i profilu ’63 P Bass.

Gitara posiada jesionowy korpus w wersji Blackguard Blonde, wykończony na wysoki połysk lakierem nitrocelulozowym oraz czarny, jednowarstwowy pickguard wykrojony w stylu Precision '51. Przykręcany, klonowy gryf cechuje się najbardziej popularnym profilem spotykanym w basach Precision, nazwanym tu American Vintage ’63 P Bass, a do wykończenia jego tylnej części zastosowano lakier satynowy. Na główce pożyczonej z Telecastera  umieszczono logo Fendera w stylu 'spaghetti' charakterystycznym dla instrumentów firmy w latach '50 i '60. Klonowa podstrunnica cechuje się promieniem 9,5" (241 mm), 20 wysokimi i wąskimi progami oraz znacznikami pozycji w kształcie czarnych kropek. Siodełko o szerokości 1,625" (41,3 mm) wykonano z kości. Menzura instrumentu wynosi 34" (864 mm).

Na pokładzie Telecastera PJ Bass znalazły się pickupy Custom Shop '60s Single-Coil w konfiguracji PJ, a zatem płaski, charakterystyczny dla modelu Jazz Bass przy mostku oraz dzielony, typowy dla Precision Bass, w pozycji środkowej. Za ich regulację odpowiada regulator Volume o podwójnie koncentrycznym pokrętle (górne dedykowane jest przetwornikowi Precision, dolne pickupowi Jazz) oraz Master Tone. Ponadto na wyposażeniu instrumentu znalazł się czterosiodełkowy mostek HiMass Vintage-Style Bass ze strunami przechodzącymi przez korpus oraz lekkie vintage'owe klucze Fendera. W komplecie z basem nabywca otrzyma certyfikat autentyczności oraz twardy futerał.

 

https://www.fender.com/