Fender 2018 Limited Edition Tele Thinline Super Deluxe z serii Parallel Universe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender 2018 Limited Edition Tele Thinline Super Deluxe z serii Parallel Universe

Sierpniową nowością w unikalnej serii Fendera, Parallel Universe jest limitowany Tele Thinline Super Deluxe.

Parallel Universe Collection to seria dziewięciu unikalnych modeli Fendera, które co miesiąc będą pojawiać się w katalogu firmy, począwszy od kwietnia do grudnia 2018. Nowe gitary są nie tylko limitowane ale przede wszystkim hybrydowe - podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach. "Parallel Universe podkreśla modularną naturę gitar Fendera poprzez połączenie DNA różnych modeli w celu stworzenia zwariowanych instrumentów hybrydowych." - mówi wiceprezes firmy ds produktów, Justin Norvell. Do tej pory w serii Parallel Universe Fender zaprezentował modele Strat-Tele HybridAmerican Elite Telecaster HSSJazz-Tele oraz Troublemaker Tele.

Nowy Fender Tele Thinline Super Deluxe przyciąga wzrok pomarańczowym wykończeniem na wysoki połysk, białym bindingiem umieszczonym po obydwu stronach korpusu oraz na gryfie, pickguardem ‘70s Tele Thinline w wersji silver sparkle oraz oczywiście otworem w kształcie litery f. Korpus Tele Thinline jest konstrukcją semi-hollow wykonaną z olchy, co wpływa na mniejszy ciężar instrumentu oraz dodaje do brzmienia ciepłych barw akustycznych. Klonowemu, przykręcanemu gryfowi American Professional nadano nowoczesny profil "Deep C". Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 9,5" (241 mm) znajduje się 21 progów narrow tall oraz duże, prostokątne, perłowe markery. Menzura wynosi 25,5" (648 mm).

Za bogate i tłuste brzmienie instrumentu odpowiada para humbuckerów TV Jones Classic, sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Master Tone i Master Volume z układem Treble Bleed zapobiegającym utracie wysokich tonów przy zmniejszaniu głośności.

Na osprzęt Fendera Tele Thinline złożył się stały mostek American Strat z sześcioma stalowymi siodełkami i strunami przechodzącymi przez korpus, siodełko z kości, klucze Deluxe Staggered Cast/Sealed oraz płytka łączenia gryfu Limited Edition z czterema śrubami. W komplecie z gitarą nabywca otrzyma twardy futerał oraz certyfikat autentyczności.

 

https://www.fender.com/