Fender 2018 Limited Edition Meteora z serii Parallel Universe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender 2018 Limited Edition Meteora z serii Parallel Universe

Unikalną serię Fender Parallel Universe zasilił w listopadzie nowy model 2018 Limited Edition Meteora.

Parallel Universe Collection to seria dziewięciu unikalnych modeli Fendera, które co miesiąc będą pojawiać się w katalogu firmy, począwszy od kwietnia do grudnia 2018. Nowe gitary są nie tylko limitowane ale przede wszystkim hybrydowe - podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach. "Parallel Universe podkreśla modularną naturę gitar Fendera poprzez połączenie DNA różnych modeli w celu stworzenia zwariowanych instrumentów hybrydowych." - mówi wiceprezes firmy ds produktów, Justin Norvell. Do tej pory w serii Parallel Universe Fender zaprezentował modele Strat-Tele HybridAmerican Elite Telecaster HSSJazz-TeleTroublemaker TeleTele ThinlineWhiteguard Strat oraz Jaguar Strat

Meteora to prawdopodobnie najodważniejsza z dotychczasowych propozycji Fendera w serii Parallel Universe. Nowy kształt korpusu, bazujący na wzorze znanym z Jaguara/Jazzmastera został zaprojektowany przez Josha Hursta, któremu zależało na uzyskaniu bardziej futurystycznego i 'kanciastego' efektu. Ponieważ seria bazuje na rozwiązaniach hybrydowych znalazły się one również i w Meteorze, uzbrojonej w gryf Jazzmastera oraz mostek i pickupy Telecastera.

Lity korpus gitary wykonano z jesionu i pokryto błyszczącym lakierem nitrocelulozowym. Gitara posiada wykończenie Butterscotch Blonde, które bardzo dobrze koresponduje z dużym, czarnym pickguardem poprowadzonym przez całą długość korpusu oraz czarnymi blokami markerów, których mocną barwę jeszcze bardziej podkreśla jasna podstrunnica wykonana z klonu. Klonowy jest również wkręcany, jednoczęściowy gryf American Vintage Jazzmaster o profilu 'Mid'60s C'. Promień podstrunnicy wynosi 9,5" (241 mm) a menzura instrumentu 25,5" (648 mm).

Na wyposażeniu gitary znalazły się 22 wąskie i wysokie progi, siodełko z kości oraz zamknięte klucze Deluxe w wersji straggered, czyli ze zróżnicowaną wysokością trzpieni. Mostek American Professional Tele ze strunami przechodzącymi przez korpus posiada trzy kompensowane, mosiężne siodełka i został przymocowany do korpusu sześcioma śrubami. Na wyposażeniu znalazła się również demontowalna osłona mostka typu ashtray. Na elektronikę Fendera Meteora składa para pickupów z Custom Shopu: Vintage-Style Single-Coil Tele przy mostku oraz “Twisted” Single-Coil Tele pod gryfem. Są one regulowane przez trzypozycyjny, ślizgowy przełącznik oraz regulatory Master Volume i Master Tone.

W komplecie z gitarą nabywca otrzyma twardy futerał oraz certyfikat autentyczności.

 

 

 

https://fender.com