JS1CR30 Chrome Boy - jubileuszowy Ibanez Joe Satrianiego

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
JS1CR30 Chrome Boy - jubileuszowy Ibanez Joe Satrianiego

Z okazji 30 rocznicy współpracy Joe Satrianiego z Ibanezem, japońska firma postanowiła wypuścić nowy sygnowany model JS1CR30 w unikalnym wykończeniu Chrome Boy.

Produkowany w Japonii, Ibanez JS1CR30 posiada olchowy korpus, gryf o customowym profilu wykonany z trzech kawałków drewna klonu i bubingi (klon/bubinga/klon) oraz palisandrową podstrunnicę z 24 progami medium w wykończeniu Prestige i znacznikami pozycji z masy perłowej. Podobnie, jak w przypadku modeli JS2 CH z 1990 roku i JS10TH wypuszczonego w 1998 z okazji 10 rocznicy współpracy Satrianiego z Ibanezem, również i tym razem firma zdecydowała się - w ścisłym porozumieniu z gitarzystą - na wyjątkowy typ wykończenia Chrome Boy.

Na pokładzie modelu znajdziemy mostek tremolo Ibanez Edge z lekkim ramieniem Ultralite z włókna węglowego. Ibanez JS1CR30 wyposażony jest również w pasywnego, sygnowanego humbuckera DiMarzio Satchur8 przy mostku połączonego z pickupem i systemem Sustainiac (pod gryfem), który oferuje niekończący się sustain.

System Sustainiac wykorzystuje pole magnetyczne do pobudzenia wibracji strun, a w rezultacie uzyskania naturalnego, niekończącego się wybrzmienia dźwięku. Sustainiac działa też jako klasyczny pickup przy nieaktywowanym układzie a przetworniki sterowane są standardowo 3-pozycyjnym przełącznikiem. Oba potencjometry VOLUME i TONE oferują rozłączanie cewek push-pull - pierwszy aktywuje opcję High Pass Filter, dzięki czemu przy skręcaniu gałki nie jest obcinana góra pasma, drugi włącza system Sustainiac i preamp Stealth PRO. W tym trybie do dyspozycji mamy jeszcze 3-pozycyjny mini-switch, który w skrajnych położeniach Harmonic i Normal wpływa odpowiednio na wybrzmiewanie harmonicznych i podstawowego dźwięku, a w środkowej pozycji łączy obie opcje.

Szczęśliwy nabywca Ibanez JS1CR30 otrzyma w komplecie twardy futerał oraz certyfikat autentyczności.

 

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl