Ibanez wraca z serią RG550 w wersji Genesis 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez wraca z serią RG550 w wersji Genesis 2018

Na targach NAMM 2018 Ibanez zaprezentuje nową odsłonę kultowych modeli RG550 w jubileuszowej wersji Genesis 2018.

Zaprezentowana po raz pierwszy w 1987 roku seria Ibanez RG, była kamieniem milowym w rozwoju branży gitarowej i dziś, wciąż ewoluując, należy do trójki najlepiej sprzedających się modeli gitar wszech czasów (obok Stratocastera i Les Paula). Kultowy dziś model RG550 (oparty na opracowanym wspólnie z Steve Vaiem modelu JEM) z miejsca został pokochany przez gitarzystów na całym świecie, ceniących jego surowy design, kolorystykę, doskonałą grywalność i niezwykłą wszechstronność. Nowa linia Genesis 2018 ma na celu podtrzymanie pamięci o jakości japońskiego lutnictwa tak dobrze odzwierciedlonej w modelu RG550.

W ramach serii RG550 Genesis 2018 dostępne będą modele w czterech wykończeniach Desert Sun Yellow, Road Flare Red, Purple Neon i White. Wszystkie modele posiadają dopasowane kolorystycznie główki, czarne pickguardy oraz czarny osprzęt - klucze Gotoha, siodełko główki Top-Lok III i mostek Edge Tremolo. Dla leworęcznych gitarzystów Ibanez przygotował dwa modele RG550L w wersjach żółtej i czerwonej.

Lekki, ergonomiczny korpus z podwójnym wcięciem wykonano z drewna lipy amerykańskiej zapewniającego dobry balans i klarowność brzmienia. Do budowy pięcioczęściowego, przykręcanego gryfu o klasycznym ibanezowym profilu Super Wizard użyto klonu i orzecha. Taka konstrukcja gryfu zapewnia większą twardość i odporność na wypaczanie niż klasyczny jednoczęściowy gryf. Klonowa podstrunnica gości 24 progi typu jumbo i markery w kształcie czarnych kropek. Odchylona główka o klasycznym kształcie odpowiada nie tylko za elegancki wygląd, ale również lepszy naciąg strun, sustain i gładkość gry. Menzura wynosi 25,5".

RG550 wyposażony jest w trzy pickupy Ibaneza - humbuckery V7 pod gryfem i V8 przy mostku oraz single S1 w pozycji środkowej. Ta kombinacja HSH odpowiada za potężne brzmienie i wyrazistą artykulację, a dziki i tłusty sound V8 i V7 zestawione są z czystością S1. Układ elektroniczny uzupełniają regulatory Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik.

http://www.ibanez.com

http://www.meinldistribution.pl/