Nita Strauss pierwszą gitarzystką z sygnaturą Ibaneza

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nita Strauss pierwszą gitarzystką z sygnaturą Ibaneza

Znana m.in. z Iron Maidens i zespołu Alice Coopera, Nita Strauss, została pierwszą gitarzystką w historii Ibaneza, która może pochwalić się sygnowanym modelem tej marki.

"Po latach marzeń, nadziei i pracy oraz miesiącach planowania i przygotowywania, mam zaszczyt zapowiedzieć moją sygnowaną gitarę, Ibaneza JIVA." - napisała Nita Strauss. "Ta ślicznotka trafi do sprzedaży na całym świecie i będzie wyposażona tak samo jak mój egzemplarz, którego używam na żywo, wliczając w to nowe, sygnowane pickupy DiMarzio skrupulatnie zaprojektowane przez moją skromną osobę."

"Kiedy pierwszy raz, we wrześniu 2008 roku spotkałam się z ekipą Ibaneza zapytali mnie, dlaczego powinnam dołączyć do grona ich artystów. Moja, typowo emocjonalna odpowiedź brzmiała: "Wszyscy moi muzyczni bohaterowie grali na Ibanezach. Moje marzenia się spełniły już tylko dzięki spotkaniu z wami. Jeśli nie chcecie podpisać ze mną umowy endorserskiej, trudno, ale nadal będę z dumą grać na Ibanezach. Jednak oficjalne dołączenie do rodziny tej marki będzie dla mnie wielkim zaszczytem." Dali wówczas szansę nieznanej dziewczynie z Los Angeles (byłam wtedy jedyną endorserką Ibaneza w USA). W ten sposób minęło 10 lat, które spędziłam jako artystka Ibaneza i żadne słowa nie wyrażą jak wspaniale czułam się mogąc dołączyć do grona moich największych gitarowych bohaterów".

Ibaneza JIVA10 można było zobaczyć podczas targów NAMM 2018. Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji pochodzącej z oficjalnej strony producenta, ale Nita Strauss zdradziła bardzo wiele szczegółów.

Ibanez JIVA10 pochodzi z serii S, posiada mahoniowy korpus z topem z klonu wzorzystego w wykończeniu Black To Blonde Burst, hebanową podstrunnicę oraz mostek Edge Zero-II. Profil gryfu, zbliżony do Super Wizarda odpowiada profilom koncertowych gitar Nity.

Na pokładzie instrumentu znalazły się - przy mostku i gryfie - sygnowane przez Nitę pickupy DiMarzio, które będą również dostępne osobno w ofercie tej firmy. "Spędziłam rok pracując nad tymi pickupami z fantastyczną ekipą DiMarzio i nie mogłabym być bardziej szczęśliwa z efektu końcowego. Bardzo gorący, krzykliwy mostek i równie gorący ale bardziej krągły gryf. Te pickupy po prostu śpiewają i nie robią za dużo hałasu nawet na maksymalnym gainie." Przystawką w pozycji środkowej będzie ulubiony przez Strauss pickup single-coil - DiMarzio True Velvet.

Gitara wyposażona jest w boczne, luminescencyjne znaczniki pozycji ze światłami LED, ale uwagę przyciągają markery na podstrunnicy. "Inksrustacja podstrunnicy jest pulsem tej gitary podobnie jak w moim customie. Możecie zauważyć, że wychylenia wykresu EKG odpowiadają miejscom, gdzie powinny znajdować się kropki znaczników pozycji."

Zdjęcie promocyjne: Robert Downs

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl