Ibanez JSM20-BKL - nowa sygnatura Johna Scofielda

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez JSM20-BKL - nowa sygnatura Johna Scofielda

Zaprezentowana po raz pierwszy w 2001 roku seria sygnatur Johna Scofielda, Ibanez JSM, powiększyła się w tym roku o nowy model.

Johna Scofielda nie trzeba naszym czytelnikom przypominać, wystarczy więc tylko wspomnieć, że to jeden z najbardziej szanowanych jazzowych gitarzystów, który poza nagraniami sygnowanymi własnym nazwiskiem ma na koncie współpracę m.in. z Charlesem Mingusem, Milesem Davisem, Patem Metheny, Billem Frisellem, Joe Hendersonem czy Billy Cobhamem. Pierwszy model Ibaneza JSM wzorowany był na jednej z ulubionych gitar Scofielda, AS200 a od tego czasu seria została rozszerzona o kolejne egzemplarze. W tym roku do oferty firmy trafił kolejny - Ibanez JSM20 w wykończeniu Black Low Gloss.

Ibanez JSM20 to oczywiście gitara w konstrukcji hollow-body z klonowym korpusem i wklejanym gryfem wykonanym z trzech kawałków klonu i mahoniu. Korpus i gryf zdobi binding. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 22 progi medium, których jakość wykończenia odpowiada serii Artcore oraz markery z akrylu i abalonu. Gitara posiada menzurę wynoszącą 24,75" (628 mm), wykończenie Black Low Gloss oraz pozłacany osprzęt.

Instrument wyposażono w mostek ART-1 ze strunociągiem Quik Change III oraz siodełko o szerokości 43 mm wykonane z kości. Za brzmienie odpowiada para pasywnych humbuckerów Ibanez Super 58 Custom sterowanych odrębnymi regulatorami Volume i Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Dodatkowym przełącznikiem jest dedykowany dla pickupa pod gryfem switch Tri-Sound, który umożliwia uzyskanie niestandardowych konfiguracji połączenia cewek - pozostawiony w prawej pozycji zapewnia standardowe, szeregowe połączenie cewek, ale przestawiony na stronę lewą łączy cewki równolegle.

http://www.ibanez.com
http://www.meinldistribution.pl/