Ibanez JBBM20 GR gitarzysty August Burns Red

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez JBBM20 GR gitarzysty August Burns Red

Jedną z katalogowych nowości Ibaneza na 2018 rok jest nowa wersja JBBM20 GR - sygnatury gitarzysty August Burns Red, JB Brubakera.

Ibanez JBBM20 GR w zielonym wykończeniu to pochodzący z serii Signature model powstały we współpracy z JB Brubakerem - gitarzystą prowadzącym amerykańskiej metalcore'owej formacji August Burns Red. JBBM20 został oparty na customowym Ibanezie Brubakera, RGA121, a do oferty firmy trafił późną jesienią ubiegłego roku.

Gitara posiada mahoniowy korpus oraz gryf o specjalnej konstrukcji JBBM, który składa się z trzech kawałków klonu i amarantu. Hebanową podstrunnicę o promieniu 400 mm wieńczą markery w kształcie białych kropek oraz 24 progi typu jumbo. Instrument wyposażono w osprzęt w wersji cosmo black, w tym ruchomy mostek Gibraltar Standard II i blokowane klucze Gotoha. Menzura gitary wynosi 25,5".

Na układ elektroniczny Ibaneza JBBM20 złożyły się aktywne humbuckery EMG 85 z magnesami alnico (gryf) i EMG 81 z ceramicznymi magnesami (mostek), regulatory Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik. 

http://www.ibanez.com

http://www.meinldistribution.pl/