Ibanez zapowiada nową serię AZ

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez zapowiada nową serię AZ

Podczas nadchodzących, styczniowych targów NAMM 2018 Ibanez zaprezentuje nową serię gitar AZ.

Jak zapowiada firma, instrumenty z tej serii będą łączyć topowe elementy specyfikacji oraz klasyczny design. Wiele prototypów powstało we współpracy z gitarzystami specjalizującymi się w technicznym graniu, takimi jak muzycy zespołu Polyphia czy Martin Miller, co ma zagwarantować, że nowe modele będą spełniać nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników.

Gitary z serii AZ będą wyposażone w elementy obecne dotąd w butikowych instrumentach, takie jak gryfy z przypalanego klonu czy progi jumbo ze stali nierdzewnej. Ma to zapewnić między innymi zwiększony rezonans oraz lepszą stabilność w zróżnicowanych warunkach otoczenia. Gitary będą posiadać również ruchome mostki tremolo oraz blokowane klucze Gotoh, siodełka Graph Tech, główki w vintage'owym stylu, korpusy m.in. z lipy amerykańskiej i jasnego jesionu, topy z klonu płomienistego, podstrunnice z przypalanego klonu oraz luminescencyjne boczne markery.

Asymetryczne podwójne wcięcie korpusu oraz nowe łączenie z gryfem typu bolt-on zapewnia łatwy dostęp do wyższych progów. Nowe modele będą zawierać pickupy Seymour Duncan 'Hyperion' wraz z przełącznikiem dyna-MIX i będą dostępne zarówno w konfiguracji z podwójnymi humbuckerami (HH) jak i w wersji z przystawkami single-coil (HSS).

Więcej informacji na temat nowych modeli Ibanez AZ wkrótce.

 

Ibanez AZ224F Premium 2018 Blue Iceberg Gradation

Ibanez AZ224F Premium 2018 Brown Topaz Burst

Ibanez AZ242BC Premium 2018 Deep Espresso Burst

Ibanez AZ242F Premium 2018 Tequilla Sunrise Gradiation

Ibanez AZ2204 Prestige 2018 Ice Blue Metallic

Ibanez AZ2204F Prestige 2018 Trans Aqua Blue

Ibanez AZ2402 Prestige 2018 Ice Blue Metallic

Ibanez AZ2402 Prestige 2018 Tri Fade Burst

http://www.ibanez.com

http://www.meinldistribution.pl/