Ibanez MM1 - nowa sygnatura Martina Millera

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez MM1 - nowa sygnatura Martina Millera

Wśród nowości Ibaneza na 2018 rok znalazł się sygnowany przez niemieckiego gitarzystę Martina Millera model MM1, w którym zastosowano nową technologię S-Tech Wood.

Martin Miller jest gitarzystą, kompozytorem i producentem, który ukończył konserwatorium w Dreźnie na kierunku gitara i pedagogika muzyczna. Miller zajmuje się warsztatami, klinikami i pokazami sprzętu na całym świecie i ma na koncie debiutancki album "The Other End". Jego umowa endorserska z Ibanezem zaowocowała w tym roku wytwarzanym w Japonii sygnowanym modelem MM1 w wykończeniu Transparent Aqua Blue z chromowanym osprzętem.

Gitara posiada korpus z mahoniu afrykańskiego z topem z klonu płomienistego. Do budowy gryfu i podstrunnicy użyto przypalanego klonu S-Tech Wood. Jest to opracowana przez Sendai Technologies technika polegająca na poddaniu drewna obróbce cieplnej. Drewno umieszczane jest w odpornym na ciśnienie pojemniku wypełnionym azotem. Następnie pojemnik przez kilka godzin podgrzewany jest, w warunkach kontrolowanego ciśnienia, do temperatury 180–200°C. Dzięki temu procesowi nietrwała hemiceluloza zawarta w drewnie ulega rozkładowi, dzięki czemu materiał uzyskuje zwiększoną odporność na insekty i wodę. Gęstość drewna ulega zmniejszeniu, a stabilność wymiarowa poprawie. Proces ten nadaje również drewnu bardziej równomierny, ciemny wygląd.

Ibanez wprowadził technikę S-Tech Wood w klonowych gryfach i podstrunnicach w 2018 roku wraz z modelami Prestige z nowej serii AZ, tym samym stał się pierwszą firmą stosującą to rozwiązanie do produkcji instrumentów muzycznych. Gryfy wykonane z drewna S-Tech są bardziej stabilne, a dzięki mniejszej zawartości wilgoci mniej podatne na wahania wilgotności i temperatury.

Na podstrunnicy o promieniu 305 mm znalazły się 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej oraz markery z abalonu w kształcie kropek. Siodełko główki wykonano z kości. Gitara posiada również luminescencyjne boczne markery, mostek tremolo Gotoh T1802, klucze Gotoh Magnum Lock oraz pasywne przetworniki Seymour Duncan Hyperion z magnesami alnico. Na układ elektroniczny składają się regulatory Volume i Tone, pięciopozycyjny przełącznik oraz system dyna-MIX10 z dodatkowym przełącznikiem toggle "Alter switch", dzięki czemu gracz uzyskuje 10 odmiennych rodzajów brzmień. Menzura gitary wynosi 25,5".

http://www.ibanez.com

http://www.meinldistribution.pl/