Nowe sygnatury Paula Stanleya w 40 rocznicę współpracy z Ibanezem

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe sygnatury Paula Stanleya w 40 rocznicę współpracy z Ibanezem

Mija 40 rocznica rozpoczęcia współpracy Paula Stanleya i Ibaneza. Z tej okazji firma zaprezentowała trzy nowe modele sygnowane przez gitarzystę KISS.

Oryginalny egzemplarz pierwszej sygnatury Stanleya, PS-10 opartej na kształcie korpusu Iceman, z pickupami Ibanez V-2, czarnym wykończeniem, specjalnym bindingiem z abalonu oraz chromowanym hardware i pickguardem ujrzał światło dzienne w 1978 roku. Gitarzysta chciał, aby w jego modelu Iceman gryf łączył się z korpusem przy 17 a nie 16 progu, zażyczył sobie również jednego egzemplarza w wykończeniu 'zbite lustro'. Co ciekawe, w ramach promocji PS-10 Ibanez wypuścił wówczas na rynek małą figurkę gitarzysty oraz miniaturową replikę gitary.

2018 rok przyniósł trzy nowe modele, które zasiliły liczną serię Ibanez PS - sygnatur Paula Stanleya.

Ibanez PS60 BK i PS60 SSL

Gitara posiada korpus z drewna topoli, przykręcany klonowy gryf o profilu wybranym przez Stanleya oraz podstrunnicę z sosny nowozelandzkiej z białymi prostokątnymi markerami i 22 progami medium. Menzura gitary wynosi 24,7" (628 mm), a promień podstrunnicy 12". PS60 dostępny będzie w dwóch wersjach wykończenia - Black i Silver Sparkle, oczywiście z chromowanym osprzętem oraz bindingiem korpusu i gryfu.

Na pokładzie instrumentu znalazł się m.in. mostek i strunociąg Full Tune III oraz pasywne humbuckery Infinity R z ceramicznymi magnesami sterowane przez trójpozycyjny przełącznik oraz regulator Tone i dwa Volume.

 

Ibanez PS1DM

Ściśle limitowany, produkowany w Japoni model PS1DM ozdobiony jest ponad 1400 kamykami strassu (syntetyczna imitacja diamentów o wysokim blasku, najbardziej znana pod handlową nazwą największego producenta, jako kryształ Swarovskiego). Instrument posiada mahoniowy korpus z klonowym topem oraz wklejany gryf wykonany z trzech kawałków klonu. Na hebanowej podstrunnicy znalazły się markery z akrylu i abalonu oraz 22 progi wykonane zgodnie z jakością Premium.

PS1DM posiada mostek Gibraltar z sustain blockiem i strunociągiem Quik Change Classic, siodełko z mosiądzu i kości oraz pasywne humbuckery z magnesami alnico: Seymour Duncan '59 (pod gryfem) i Seymour Duncan Custom 5 (przy mostku). Elektronikę uzupełnia trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory 1 x Tone i 2 x Volume. Gitara oferowana będzie z twardym futerałem oraz certyfikatem autentyczności.

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl