Nowy Ibanez KIKO200

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowy Ibanez KIKO200

Wśród tegorocznych, sygnowanych modeli marki Ibanez znalazł się nowy instrument gitarzysty Megadeth, Kiko Loureiro - KIKO200 w eleganckim zielonym wykończeniu.

Ibanez KIKO200 różni się od wcześniejszego modelu KIKOSP2, wykończonego na czerwono i opartego na gitarach z serii S, nie tylko mniejszymi rozmiarami korpusu, ale również wieloma elementami specyfikacji.

Instrument posiada mahoniowy korpus o grubości 41 mm, w zielonym kolorze, zwieńczony pięknym topem z klonu wzorzystego o grubości 3 mm i wykończeniu Green Mist Burst. Do budowy pięcioczęściowego gryfu o profilu KIKO200 użyto drewna wenge oraz klonu. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 24 progi jumbo wykończone w standardzie Premium oraz specjalną inkrustację przy pierwszym progu w kształcie litery K, która nawiązuje do wzornictwa Indian z Amazonii. Menzura gitary wynosi 648 mm (25,5"), a promień podstrunnicy 430 mm.

Ibaneza KIKO200 wyposażono w czarny hardware, w tym mostek tremolo Edge. Na pokładzie umieszczono trzy sygnowane przez Loureiro pasywne przetworniki DiMarzio KIKO w układzie H/S/H. Elektronikę uzupełniają regulatory Volume i Tone, tradycyjny pięciopozycyjny przełącznik do wyboru przetworników oraz przełącznik coil tap rozłączający cewki obydwu humbuckerów.

 

http://www.ibanez.com