Squier to marka należąca do Fender Musical Instrument Corporation. Ideą firmy jest dostarczanie muzykom dobrych jakościowo instrumentów w niskiej cenie. W jej ofercie znajdziemy modele z linii Fender w budżetowej wersji, między innymi: Telecastery, Stratocastery, Jagmastery, Duo-Sonic, gitary basowe Precision oraz Jazz, gitary akustyczne oraz systemy Pro Audio.

Squier to marka początkowo związana z firmą produkującą struny, którą Fender kupił w latach sześćdziesiątych i uśpił na kilkanaście lat. W latach siedemdziesiątych i na poczatku osiemdziesiątych firma borykała się z konkurencją ze strony tanich azjatyckich się podróbek Stratocasterów i Telecasterów. Spowodowało to, że w roku 1982 Squier został ponownie wprowadzony na rynek jako nazwa, pod którą Fender sprzedawał budżetowe wersje swoich własnych konstrukcji. Debiutem była wytwarzana w Japonii seria Squier JV ("Japanese Vintage") - obecnie bardzo poszukiwana i ceniona. Gitary te były wierną reprodukcją Fenderów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych i montowane miały amerykańskie przystawki. Druga seria nosiła symbol SQ, nawiązywała do instrumentów z lat siedemdziesiątych i miała montowane japońskie przetworniki. W następnych latach produkcja była przenoszona do Korei, a następnie do Chin.

Obecnie produkowane są następujące serie gitar Squier: Affinity, Bullet, Deluxe, Vintage Modified, Classic Vibe, Obey, Standard, oraz sygnatury. Modele elektryczne to przede wszystkim Telecaster i Stratocaster, a także Jaguar, Mustang, Jagmaster oraz Jazzmaster.