SQUIER Vintage Modified Stratocaster

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki SQUIER
Testy
2010-02-19
SQUIER - Vintage Modified Stratocaster

Squiera zna każdy gitarzysta - kojarzony jest głównie z oficjalnymi kopiami Telecasterów, Stratocasterów, a także basów Precission i Jazz.

Squier Vintage Modified Stratocaster to kolejna podróż na mapie świata - gitara wykonana została w Indiach. Jak sama nazwa wskazuje, jest to model oparty na klasycznych Stratocasterach z kilkoma modyfikacjami, jakie mógłby wprowadzić gitarzysta w trakcie użytkowania instrumentu. Przede wszystkim rzucają się tu w oczy podrasowane przystawki z napisem "Duncan Designed". Single te noszą symbol SC-101, a wykonane zostały w oparciu o magnes AlNiCo V. W serii dostępna jest też wersja z układem przetworników H-S-S.

Testowany egzemplarz ma korpus z indyjskiego czerwonego cedru i pomalowany jest w kolorze Olympic White (inne dostępne to 3-Color Sunburst, Metallic Red i Cherry Sunburst). Na klonowym gryfie naklejono palisandrową podstrunnicę z 21 progami medium jumbo. Mostek tremolo to konstrukcja vintage przykręcona sześcioma śrubami z tradycyjnymi giętymi siodełkami. Na główce znajdziemy złote logo, a na blasze mocującej gryf wygrawerowany napis. Gryf testowanego egzemplarza jest najmniejszy z całej szóstki i będzie idealnym wyborem dla muzyków z małymi dłońmi.

Wygląd Squier Vintage Modified Stratocaster w tym wykończeniu przypomina flagowy instrument Scotta Hendersona. Gitarę trzeba było podregulować (relief, menzura, wysokość strun), co jest dość dziwne, bo wcześniejsze modele były pod tym względem bez zarzutu. Brzmienie dość jasne i z wyraźnie wycofanym środkiem.

Krzysztof Inglik
fot. Ivan Sitsko

Wynik testu
Wykonanie:
6
Brzmienie:
4
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
5
Posłuchaj Testowany sprzęt