SQUIER Bullet Stratocaster

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki SQUIER
Testy
2010-02-10
SQUIER - Bullet Stratocaster

Squiera zna każdy gitarzysta - kojarzony jest głównie z oficjalnymi kopiami Telecasterów, Stratocasterów, a także basów Precission i Jazz.

Squier Bullet Stratocaster to najtańszy w ofercie produkowany w Chinach Stratocaster kierowany do początkujących muzyków. Korpus gitary ma 42mm grubości, wykonany został z lipy i wykończony lakierem poliuretanowym (testowany egzemplarz to najbardziej lubiany kolor, tzw. sunburst). Na klonowym gryfie naklejono palisandrową podstrunnicę o promieniu 9,5 cala.


Gitara posiada 21 progów medium jumbo. Na jednowarstwowej płytce zamontowano trzy przetworniki single coil. Mostek to konstrukcja typu vintage przykręcona do korpusu sześcioma śrubami. Chromowane siodełka wyglądają dość solidnie, wydają się bardziej masywne niż tradycyjne siodełka fenderowskie z giętej blachy. Instrument dostępny jest w kolorach Daphne Blue, Black, Brown Sunburst, Fiesta Red, Pink i Arctic White.

Testowany Squier Bullet Stratocaster wykonany został bez zarzutu, ale dość minimalistycznie (pamiętajmy, że priorytetem były tu jak najniższe koszty). Gruba jednowarstwowa płytka wygląda więc dość topornie, a wykończenie gryfu jest dość surowe. Mówiąc obiektywnie, przyczepić się tu jednak nie ma za bardzo do czego. Gitara jest wygodna (duży plus za profil gryfu) i odzywa się bardzo zachęcająco. Nie wiem, jak ma się sprawa w przypadku innych egzemplarzy, ale musiałem tu spędzić trochę czasu z kluczami i wyregulować menzurę, wysokość strun na mostku i relief gryfu.

Po tych zabiegach pozostało tylko grać, co zaindukowało w mojej głowie myśl następującą: "Szkoda, że w moich czasach nie było takich instrumentów". Wtedy bowiem spełnieniem marzeń początkującego muzyka były wytwory o nazwach takich jak Toska, Kosmos czy Luna, a te od współczesnego Bulleta dzieli, wierzcie mi, przepaść...

Krzysztof Inglik
fot. Ivan Sitsko

Wynik testu
Wykonanie:
4
Brzmienie:
4
Jakość / Cena:
6
Wygoda:
5
Posłuchaj Testowany sprzęt