Squier zapowiada Contemporary Series

Newsy
Pozostałe artykuły marki SQUIER
Squier zapowiada Contemporary Series

Contemporary Series to pierwsza od kilku lat nowa linia gitar wprowadzona do oferty marki Squier należącej do Fendera.

W skład nowej serii instrumentów wejdą zarówno Stratocastery jak i Telecastery przeznaczone dla początkujących i bardziej zaawansowanych graczy poszukujących progresywnych rozwiązań, autentycznej stylistyki i komfortu.

"Kiedy przystąpiliśmy do projektowania nowej serii oparliśmy się na badaniach opisujących, czego nowa generacja graczy oczekuje od gitary elektrycznej" - mówi jeden z dyrektorów firmy, Billy Martinez. "Zdaliśmy sobie sprawę, że kolejnym krokiem dla Squiera musi być całkowite unowocześnienie nowej serii gitar. To jest od razu widoczne, począwszy od wyglądu i metalicznych wykończeń do nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. pickupy z ceramicznymi magnesami. To początek czegoś zupełnie nowego i planujemy rozszerzać tę serię oraz nowoczesną ofertę Squiera".

Wśród nowych rozwiązań zastosowanych w serii Contemporary są między innymi chromowane osłony pickupów, albo przetworniki w wersji zebra w niektórych modelach oraz dopasowane kolorystycznie główki instrumentów. W Contemporary Active Stratocaster HH zastosowano aktywne przetworniki, odwróconą główkę oraz podwójnie blokowany system tremolo Floyd Rose pozwalający na szaleństwa z grą wibrato bez obaw o stabilność stroju.

W osprzęcie i elektronice nowych Squierów nie zabrakło standardów jakości cechujących instrumenty Fendera. Wąski profil C klonowych gryfów zapewnia gładką grę, a podstrunnice o promieniu 12" i progach jumbo są idealne dla szybkiej, bezwysiłkowej gry. Wszystkie modele posiadają ceramiczne pickupy w celu uzyskania maksymalnej wszechstronności ułatwiającej poruszanie się po różnych gatunkach muzycznych.

Modele Contemporary Series posiadają korpusy z drewna topoli, wykończone błyszczącym lakierem poliuretanowym, klonowe gryfy, 22 progi jumbo, klucze die-cast, trzywarstwowe pickguardy, trzypozycyjne przełączniki, regulatory Master Volume i Master Tone oraz chromowany osprzęt.

W ramach Contemporary Series znalazło się sześć nowych modeli, które będą oferowane w cenie od 350 do 400 dolarów.

Contemporary Active Stratocaster HH

Najdroższy w serii Contemporary instrument wyposażono w parę aktywnych humbuckerów Squiera, czarny, chromowany osprzęt, licencyjny mostek tremolo Floyd Rose, blokowane siodełko główki Floyd Rose R3, palisandrową podstrunnicę i dopasowaną kolorystycznie, odwróconą główkę. Dostępne wersje kolorystyczne: Olympic White i Flat Black.

Contemporary Stratocaster HH oraz Contemporary Stratocaster HH Left-Handed

Gitara posiada w parę ceramicznych humbuckerów w wersji zebra, tremolo z sześcioma blokowanymi siodełkami, klonową podstrunnicę oraz dopasowaną główkę. Dostępne wersje kolorystyczne: Pearl White, Dark Metallic Red i Black Metallic (Stratocaster HH) oraz Black Metallic (Stratocaster HH Left-Handed)

Contemporary Stratocaster HSS

Instrument napędzają ceramiczne pickupy w układzie HSS, z humbuckerem typu zebra przy mostku i przetwornikami single coil pod gryfem i w pozycji środkowej. Gitara posiada palisandrową podstrunnicę i tremolo z sześcioma blokowanymi siodełkami. Wersje kolorystyczne: Pearl White, Black Metallic i Ocean Blue Metallic.

Contemporary Telecaster HH i Contemporary Telecaster HH Left-Handed

Na pokładzie Telecastera znalazła się para ceramicznych humbuckerów w chromowanych osłonach, klonowa podstrunnica i sześciosiodełkowy mostek String-Through-Body Hardtail. Wersje kolorystyczne: Pearl White, Dark Metallic Red i Black Metallic (Telecaster HH) i Dark Metallic Red (Telecaster HH Left-Handed).

www.squierguitars.com