Squier zapowiada Contemporary Series

Newsy
Squier zapowiada Contemporary Series

Contemporary Series to pierwsza od kilku lat nowa linia gitar wprowadzona do oferty marki Squier należącej do Fendera.

W skład nowej serii instrumentów wejdą zarówno Stratocastery jak i Telecastery przeznaczone dla początkujących i bardziej zaawansowanych graczy poszukujących progresywnych rozwiązań, autentycznej stylistyki i komfortu.

"Kiedy przystąpiliśmy do projektowania nowej serii oparliśmy się na badaniach opisujących, czego nowa generacja graczy oczekuje od gitary elektrycznej" - mówi jeden z dyrektorów firmy, Billy Martinez. "Zdaliśmy sobie sprawę, że kolejnym krokiem dla Squiera musi być całkowite unowocześnienie nowej serii gitar. To jest od razu widoczne, począwszy od wyglądu i metalicznych wykończeń do nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. pickupy z ceramicznymi magnesami. To początek czegoś zupełnie nowego i planujemy rozszerzać tę serię oraz nowoczesną ofertę Squiera".

Wśród nowych rozwiązań zastosowanych w serii Contemporary są między innymi chromowane osłony pickupów, albo przetworniki w wersji zebra w niektórych modelach oraz dopasowane kolorystycznie główki instrumentów. W Contemporary Active Stratocaster HH zastosowano aktywne przetworniki, odwróconą główkę oraz podwójnie blokowany system tremolo Floyd Rose pozwalający na szaleństwa z grą wibrato bez obaw o stabilność stroju.

W osprzęcie i elektronice nowych Squierów nie zabrakło standardów jakości cechujących instrumenty Fendera. Wąski profil C klonowych gryfów zapewnia gładką grę, a podstrunnice o promieniu 12" i progach jumbo są idealne dla szybkiej, bezwysiłkowej gry. Wszystkie modele posiadają ceramiczne pickupy w celu uzyskania maksymalnej wszechstronności ułatwiającej poruszanie się po różnych gatunkach muzycznych.

Modele Contemporary Series posiadają korpusy z drewna topoli, wykończone błyszczącym lakierem poliuretanowym, klonowe gryfy, 22 progi jumbo, klucze die-cast, trzywarstwowe pickguardy, trzypozycyjne przełączniki, regulatory Master Volume i Master Tone oraz chromowany osprzęt.

W ramach Contemporary Series znalazło się sześć nowych modeli, które będą oferowane w cenie od 350 do 400 dolarów.

Contemporary Active Stratocaster HH

Najdroższy w serii Contemporary instrument wyposażono w parę aktywnych humbuckerów Squiera, czarny, chromowany osprzęt, licencyjny mostek tremolo Floyd Rose, blokowane siodełko główki Floyd Rose R3, palisandrową podstrunnicę i dopasowaną kolorystycznie, odwróconą główkę. Dostępne wersje kolorystyczne: Olympic White i Flat Black.

Contemporary Stratocaster HH oraz Contemporary Stratocaster HH Left-Handed

Gitara posiada w parę ceramicznych humbuckerów w wersji zebra, tremolo z sześcioma blokowanymi siodełkami, klonową podstrunnicę oraz dopasowaną główkę. Dostępne wersje kolorystyczne: Pearl White, Dark Metallic Red i Black Metallic (Stratocaster HH) oraz Black Metallic (Stratocaster HH Left-Handed)

Contemporary Stratocaster HSS

Instrument napędzają ceramiczne pickupy w układzie HSS, z humbuckerem typu zebra przy mostku i przetwornikami single coil pod gryfem i w pozycji środkowej. Gitara posiada palisandrową podstrunnicę i tremolo z sześcioma blokowanymi siodełkami. Wersje kolorystyczne: Pearl White, Black Metallic i Ocean Blue Metallic.

Contemporary Telecaster HH i Contemporary Telecaster HH Left-Handed

Na pokładzie Telecastera znalazła się para ceramicznych humbuckerów w chromowanych osłonach, klonowa podstrunnica i sześciosiodełkowy mostek String-Through-Body Hardtail. Wersje kolorystyczne: Pearl White, Dark Metallic Red i Black Metallic (Telecaster HH) i Dark Metallic Red (Telecaster HH Left-Handed).

www.squierguitars.com