Squier odświeża serię Classic Vibe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SQUIER
Squier odświeża serię Classic Vibe

Wprowadzona w 2012 roku do oferty marki Squier seria Classic Vibe została odświeżona i wzbogacona o 13 nowych modeli.

Instrumenty cechują się vintage'owym charakterem, nowymi, zaprojektowanymi przez Fendera przetwornikami oraz klasyczną fenderowską stylistyką, obejmującą modele: Stratocaster, Telecaster, Jaguar, Mustang, Jazzmaster, Jazz Bass i Precision Bass.

"Na potrzeby serii Classic Vibe nasi eksperci przeprojektowali wszystkie przetworniki, które będą teraz również występować pod marką Squier - mówi Billy Martinez z działu Acoustics and Squier Fendera - Odświeżając serię Classic Vibe chcieliśmy zapewnić nowoczesnym graczom więcej klasycznych opcji, będących ukłonem w stronę stylistyki Fendera z lat '60 i '70, w przystępniejszej cenie".

Nowe modele Squier Classic Vibe oferują m.in. główki o kształtach Fendera z lat '60 i '70; niklowany osprzęt; gładkie, lakierowane na wysoki połysk vintage'owe gryfy o wygodnym profilu "C"; klonowe lub wawrzynowe podstrunnice o promieniu 9,5", dopasowane do klasycznych kolorów Fendera, takich jak m.in. White, Daphne Blue, Surf Green czy Sonic Blue; wąskie i wysokie progi oraz unikalny, vintage'owy system tremolo.

Odświeżona seria Classic Vibe obejmuje 13 nowych modeli, w tym kilka w opcji dla graczy leworęcznych.

Classic Vibe '70s Stratocaster

Inspirowany Stratami z lat '70 model posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; główkę w stylistyce i rozmiarze z epoki; sześciosiodełkowy, vintage'owy mostek tremolo; czterowarstwowy szylkretowy pickguard; 21 progów; trzy zaprojektowane przez Fendera przetworniki single-coil z magnesami Alnico, sterowane pięciopozycyjnym przełącznikiem i pokrętłami Master Volume, Tone x2. Dostępne wersje kolorystyczne: Olympic White, Black i Natural.

Classic Vibe '70s Stratocaster HSS

Dostępny w wersji kolorystycznej Black z klonową podstrunnicą oraz Walnut z podstrunnicą z wawrzynu. Wersja leworęczna dostępna w wykończeniu Black z klonową podstrunnicą - wszystkie modele posiadają czarny pickguard. Układ HSS złożony z humbuckera z magnesem Alnico i dwóch singli kontroluje pięciopozycyjny przełącznik i regulatory Master Volume, Tone x2.

Classic Vibe '70s Telecaster Deluxe

Inspirowany Telecasterami z lat '70 instrument posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i klonową podstrunnicę; 21 progów; trzywarstwowy, czarny pickguard; vintage'owy mostek Telecastera ze strunami przechodzącymi przez korpus i indywidualnymi stalowymi, chromowanymi siodełkami; zaprojektowaną przez Fendera parę humbuckerów Wide Range, które sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem i pokrętłami Volume x2, Tone x2. Dostępne wersje kolorystyczne: Olympic White i Black.

Classic Vibe '70s Telecaster Custom

 

Na pokładzie trzysiodełkowy vintage'owy mostek string-through-body oraz przetworniki Fender Designed Alnico Single-Coil przy mostku i humbucker Wide Range. Wersje wykończenia: 3-Color Sunburst i Black.

Classic Vibe '70s Telecaster Thinline

Gitara została w całości wykonana z klonu i dostępna jest w wykończeniu 3-Color Sunburst i Natural. Posiada m.in. czterowarstwowy pickguard Aged White Pearloid, sześciosiodełkowy mostek string-through-body, parę humbuckerów Wide Range oraz regulatory Master Volume i Master Tone.

Classic Vibe '70s Jaguar

Kolejny retro model inspirowany latami '70. Posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; 22 progi; kremowy binding podstrunnicy; szylkretowy pickguard i sześciosiodełkowy mostek z pływającym tremolo. Elektronika to para fenderowskich pickupów Alnico Single-Coil oraz specjalny układ sekcji brzmień podzielony na Rhythm i Lead z dedykowanymi im przełącznikami i pokrętłami. Wykończenia: 3-Color Sunburst, Black i Surf Green.

Classic Vibe '70s Jazz Bass

Bas w całości wykonany z klonu. Posiada 20 progów; czarny pickguard; markery w postaci czarnych bloków; czterosiodełkowy vintage'owy mostek, dwa przetworniki Fender Designed Alnico Single-Coil oraz regulatory Master Tone i Volume x2. Dostępny również w wersji dla leworęcznych. Kolory: 3-Color Sunburst, Black i Natural oraz Black dla modelu leworęcznego.

Classic Vibe '70s Jazz Bass V

Wersja pięciostrunowa z korpusem z topoli i wykończeniem Black lub Natural.

Classic Vibe '60s Mustang

Wkraczamy z inspiracjami w lata '60. Mustang posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; 22 progi; szylkretowy pickguard; pływający mostek ze strunociagiem Dynamic Vibrato, pickupy single-coil Fendera z magnesami Alnico; regulatory Master Volume i Master Tone oraz umieszczone nad przetwornikami dwa przełączniki - On/Off i In/Out Phase. Kolory: Vintage White i Sonic Blue.

Classic Vibe '60s Jazzmaster

Gitara posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; 21 progów; szylkretowy pickguard; sześciosiodełkowy mostek z pływającym tremolo, pickupy single-coil Fendera z magnesami Alnico oraz specjalny układ sekcji brzmień podzielony na Rhythm i Lead z dedykowanymi im przełącznikami i pokrętłami. Kolory: 3-color Sunburst, Olympic White i Sonic Blue. Wersja leworęczna: Olympic White.

Classic Vibe '60s Jazz Bass

Bas posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; 20 progów; szylkretowy pickguard; czterosiodełkowy vintage'owy mostek, dwa przetworniki Fender Designed Alnico Single-Coil oraz regulatory Master Tone i Volume x2. Wykończenia: 3-Color Sunburst, Daphne Blue i Black. Dostępna również wersja bezprogowa w wykończeniu 3-Color Sunburst.

Classic Vibe '60s Precision Bass

Bas posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; 20 progów; szylkretowy pickguard; czterosiodełkowy vintage'owy mostek, dzielony singiel zaprojektowany przez Fendera oraz regulatory Master Tone i Master Volume. Wykończenia: 3-Color Sunburst i Olympic White. Dostępna również wersja leworęczna w wykończeniu 3-Color Sunburst.

Classic Vibe Bass VI

Sześciostrunowy, strojony o oktawę niżej niż gitara bas, nawiązujący do oryginalnej konstrukcji Fendera produkowanej w latach 1961 - 1975. Instrument posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf i wawrzynową podstrunnicę; 21 progów; szylkretowy pickguard; markery z pearloidu w kształcie bloków; sześciosiodełkowy vintage'owy mostek z pływającym vibrato, trzy pickupy w stylu Stratocastera - Fender Designed Alnico Single-Coil, regulatory Master Tone i Master Volume oraz cztery przełączniki - trzy do włączania i wyłączania każdego z przetworników oraz czwarty włączający filtr górnoprzepustowy. Wykończenia: 3-Color Sunburst i Black.

https://www.fender.com