Nowe modele w serii Squier Contemporary

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SQUIER
Nowe modele w serii Squier Contemporary

Zaprezentowana na początku roku linia instrumentów Squier Contemporary Series poszerzyła się o nowe modele Jazzmaster i Jazz Bass.

Należąca do Fendera tańsza marka Squier anonsowała linię Contemporary Series na zimowych targach NAMM 2018. W jej ramach znalazło się sześć modeli Stratocasterów i Telecasterów "przeznaczonych dla początkujących i bardziej zaawansowanych graczy poszukujących progresywnych rozwiązań, autentycznej stylistyki i komfortu". W kwestiach elektroniki i osprzętu gitary Squier Contemporary Series oferowały standard jakości cechujący instrumenty Fendera, ale były dostępne w niższej cenie.

Na rozwinięcie linii nie trzeba było długo czekać. Na letnich targach NAMM 2018 zapowiedziano nowe instrumenty Squier Contemporary Series: Contemporary Active Jazzmaster HH ST, Contemporary Jazz Bass, Contemporary Active Jazz Bass HH oraz Contemporary Active Jazz Bass HH V. "Po zaprezentowaniu na początku roku serii Contemporary, kontynuujemy naszą potrzebę zaspokojenia ewoluujących potrzeb współczesnych graczy - mówi Billy Martinez, dyrektor segmentów Acoustics i Squier firmy. "Odpowiadamy na prośby związane z nowym modelem Jazz Bass, a także świętujemy 60 rocznicę powstania Jazzmastera oferując współcześnie odświeżony model wyposażony w aktywne pickupy Squier SQR - coś co wcześniej nigdy nie miało miejsca w linii dla początkujących gitarzystów".

Contemporary Active Jazzmaster HH ST

Podobnie jak wcześniejsze modele Contemporary, Active Jazzmaster HH ST posiada korpus z topoli wykończony błyszczącym lakierem poliuretanowym, klonowy gryf o wąskim profilu C, dopasowaną kolorystycznie główkę, podstrunnicę o promieniu 12" i trzywarstwowy pickguard. Podstrunnicę wykonano z drewna z rodziny fikusów (Indian Laurel) i umieszczono na niej 21 progów narrow tall. Gitara dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych z osprzętem black chrome - Surf Pearl oraz Graphite Metallic.

Contemporary Active Jazzmaster HH ST wyposażono w regulowany mostek ze stopbarem, standardowe klucze Die-Cast, a także aktywne ceramiczne humbuckery Squier SQR regulowane pokrętłami Master Volume i Master Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

Contemporary Jazz Bass

Contemporary Jazz Bass to korpus z topoli, klonowy gryf, podstrunnica o promieniu 12" z Indian Laurel i dopasowana kolorystycznie główka.

Ponadto: 20 progów, siodełko główki z syntetycznej kości, chromowany osprzęt, standardowy czterosiodełkowy mostek, trzywarstwowa płytka ochronna, oraz ceramiczne single Squier ze standardowymi regulatorami Jazz Bass - Volume x2 i Master Tone. Instrument dostępny jest w wersjach Dark Metallic Red i Ocean Blue Metallic.

Contemporary Active Jazz Bass HH i Jazz Bass HH V

To cztero i pięciostrunowe wersje Jazz Bass wyposażone w parę ceramicznych humbuckerów Squier SQR oraz aktywny przedwzmacniacz 9-volt z regulatorami Volume, Blend, Tone i Bass/Treble Boost. Jesionowy korpus połączono z klonowym gryfem i podstrunnicą z tego samego drewna. Pozostałe elementy wyposażenia są typowe dla serii Contemporary.

Dostępne wersje dla modelu Jazz Bass HH to Flat White i Flat Black z osprzętem black chrome i białym pickguardem. Egzemplarz pięciostrunowy to jedynie kolor czarny z płytką ochronną w barwie pergaminowej.

 

www.fender.com