SQUIER Classic Vibe Stratocaster

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki SQUIER
Testy
2010-02-18
SQUIER - Classic Vibe Stratocaster

Testowany Squier to solidnie wykonane i atrakcyjnie wykończone gitary, która posłuży zarówno początkującym, jak i średnio zaawansowanym gitarzystom.

Squier Classic Vibe Stratocaster to model produkowany w Chinach. Ideą firmy było stworzenie gitary oddającej ducha lat 50. Korpus wycięty został z drewna olchowego i polakierowany w kolorze Lake Placid Blue (inne dostępne to 2-Color Sunburst i Olympic White). Jednoczęściowy klonowy gryf ma profil "C". Na podstrunnicy o promieniu 9,5 cala znajdziemy 21 progów medium jumbo. Siodełko na główce wykonano z syntetycznej kości. Biała jednowarstwowa płytka kontrastuje z osłonami przetworników w kolorze Aged- White, pod którymi kryją się single oparte na magnesie AlNiCo III.

W przeciwieństwie do poprzedniego modelu Squier Classic Vibe Stratocaster został uzbrojony w mostek typu vintage przykręcony do korpusu sześcioma śrubami. Przy pierwszym kontakcie gitara robi bardzo dobre wrażenie. Wzrok przyciąga ładnie dobrany odcień lakieru metalik. Plastiki (osłony pickupów, gałki, tip przełącznika) są wyraźnie lepszej jakości. Klucze również - jest to notabene konstrukcja vintage popularnie zwana "kluson", którą po latach uznałem osobiście za optymalną (strunę przycina się, wkłada końcówką do wnętrza klucza i dopiero nakręca, dzięki czemu mamy naturalną blokadę).

Jednakże największą niespodzianką testowanego egzemplarza (nie wiem, jak jest w innych) jest gryf - uwaga - "quartersawn". To ewenement, gdyż ten sposób cięcia drewna stosuje się w zasadzie tylko w drogich instrumentach. Brzmienie tej gitary już na sucho jest wyraźnie mocniejsze i bardziej mięsiste. To udany egzemplarz.

Krzysztof Inglik
fot. Ivan Sitsko

Wynik testu
Wykonanie:
6
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
6
Wygoda:
5
Posłuchaj Testowany sprzęt