Squier - nowe modele Classic Vibe oraz Starcaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SQUIER
Squier - nowe modele Classic Vibe oraz Starcaster

Marka Squier zaprezentowała na lato nowe modele rozszerzające serię Classic Vibe oraz trzy wersje modelu Starcaster zainspirowanego oryginalną konstrukcją Fendera z lat '70.

Na początku roku Squier odświeżył i znacząco rozwinął swoją serię Classic Vibe o 13 nowych modeli. W związku z letnimi targami NAMM 2019 linia wzbogaciła się o dziewięć kolejnych, vintage'owych instrumentów będących ukłonem w stronę stylistyki Fendera z lat '50, '60 i '70.

Nowości Classic Vibe obejmują modele Stratocaster, Telecaster, Precision Bass, Jaguar Bass oraz Mustang Bass. Przypomnijmy, że prezentowane w tym roku modele Classic Vibe posiadają m.in. nowe, specjalnie zaprojektowane przetworniki Squier z magnesami alnico, główki o kształtach Fendera zgodnych z epoką; niklowany osprzęt; gładkie, lakierowane na wysoki połysk vintage'owe gryfy o wygodnym profilu "C"; klonowe lub wawrzynowe podstrunnice o promieniu 9,5", dopasowane do klasycznych kolorów Fendera; wąskie i wysokie progi oraz unikalny, vintage'owy system tremolo.

Squier Classic Vibe

Classic Vibe ‘50s Stratocaster

Celebrujący narodziny Stratocastera w 1954 roku i oparty na modelach Strata z tej dekady model posiada korpus z drewna sosny, przykręcany klonowy gryf i klonową podstrunnicę; główkę w stylistyce i rozmiarze z epoki; sześciosiodełkowy, vintage'owy mostek tremolo; jednowarstwowy, biały pickguard; 21 progów; trzy zaprojektowane przez Fendera przetworniki single-coil z magnesami Alnico, sterowane pięciopozycyjnym przełącznikiem i pokrętłami Master Volume, Tone x2. Dostępne wersje kolorystyczne: 2-Color Sunburst, Black, Fiesta Red i White Blonde.

Classic Vibe ‘60s Stratocaster

Model ma odzwierciedlać ewolucję, którą w latach '60 przeszedł Stratocaster. Gitara posiada korpus z drewna nato, przykręcany klonowy korpus oraz 21-progową podstrunnicę z wawrzynu i sześciosiodełkowy, vintage'owy mostek tremolo. Dostępne wersje wykończenia: 3-Color Sunburst, Candy Apple Red i Lake Placid Blue - wszystkie z trzywarstwowym pickguardem w kolorze pergaminu. Firma przygotowała również wersję dla graczy leworęcznych, która będzie oferowana wyłącznie jako 3-Color Sunburst.

Classic Vibe ‘50s Telecaster

Początek lat '50 to okres narodzin modelu Fender Telecaster i właśnie to wydarzenia ma uhonorować model Classic Vibe ‘50s Telecaster. Posiada on sosnowy korpus oraz gryf i podstrunnicę z klonu. Ponadto: trzysiodełkowy mostek Tele ze strunami przechodzącymi przez korpus, 21 progów i czarny, jednowarstwowy pickguard. Para przetworników single-coil sterowana jest trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Master Volume i Master Tone. Kolory: Butterscotch Blonde i White Blonde. Dostępna będzie również wersja leworęczna w wykończeniu Butterscotch Blonde.

Classic Vibe ‘60s Custom Telecaster

To ukłon w stronę modeli Telecastera double-bound (z podwójnym bindingiem) z lat '60. Gitara posiada korpus z drewna nato, przykręcany klonowy korpus oraz 21-progową podstrunnicę z wawrzynu. Ponadto: trzysiodełkowy mostek Tele ze strunami przechodzącymi przez korpus, 21 progów, para przetworników single-coil, trzypozycyjny przełącznik oraz pokrętła Master Volume i Master Tone. Dostępny w wykończeniu 3-Color Sunburst z kremowym bindingiem i pergaminowym pickguardem.

Classic Vibe ‘60s Telecaster Thinline

Gitara inspirowana jest pierwszymi Telecasterami z korpusem hollow-body, które pojawiły się w latach '60 i dostępna jest jedynie w naturalnym wykończeniu z pickguardem z pearloidu w kolorze Aged White. Na pokładzie znajdziemy: korpus z drewna nato, przykręcany klonowy korpus, 21-progową klonową podstrunnicę, trzysiodełkowy mostek Tele ze strunami przechodzącymi przez korpus, parę przetworników single-coil, trzypozycyjny przełącznik oraz pokrętła Master Volume i Master Tone.

Classic Vibe ‘50s Precision Bass

Początek lat '50 to również moment narodzin modelu Fender Precision Bass. Właśnie ten moment ma uhonorować nowy Squier, który posiada sosnowy korpus oraz gryf i podstrunnicę z klonu. Ponadto instrument wyposażono w czterosiodełkowy mostek vintage, 20 progów, biały pickguard oraz pojedynczy przetwornik single-coil sterowany pokrętłami Master Volume i Master Tone. Dostępne wersje wykończenia: 2-Color Sunburst i White Blonde.

Classic Vibe ‘70s Precision Bass

Model ma oddawać ewolucję basów Precision w latach '70. Na pokładzie: korpus z nato, klonowy gryf, klonowa podstrunnica z 20 progami, czarnym bindingiem i czarnymi blokami markerów, czterosiodełkowy mostek vintage, pickup split-coil oraz pokrętła Master Volume i Master Tone. Dostępne kolory: Walnut i Black - obydwa z czarnym pickguardem.

Classic Vibe Jaguar Bass

Instrument został zainspirowany modelami Jaguar Bass z lat '70. Korpus z nato połączono tu z klonowym gryfem i podstrunnicą z wawrzynu. Wyposażenie: czterosiodełkowy mostek vintage, 20 progów, trzywarstwowy, czarny pickguard, przetworniki single-coil i split-coil, podwójne, koncentryczne pokrętła Volume 1 i Tone 1 (pickup gryfowy) i Volume 2 i Tone 2 (pickup mostkowy). Kolory: 3-Color Sunburst i Black.

Classic Vibe ‘60s Mustang Bass

Instrument o krótszej menzurze, wynoszącej 30" posiada korpus z nato, gryf z klonu i 20-progową podstrunnice z wawrzynu, czterosiodełkowy mostek Mustang Bass, przetwornik split-coil, pokrętła Master Volume i Master Tone. Wersje kolorystyczne: Olympic White z szylkretowym pickguardem i Surf Green z pickguardem w kolorze pergaminu.

Squier Starcaster

Ponadto Squier zaprezentował trzy wersje gitary hollow-body, zainspirowane ekscentrycznym i innowacyjnym Fenderem Starcasterem z lat '70, który cechował się nowym kształtem korpusu i unikalnym kształtem główki. Pojawiły się one w trzech seriach, jako: Classic Vibe Starcaster, Contemporary Active Starcaster oraz Affinity Series Starcaster.

Classic Vibe Starcaster

Classic Vibe Starcaster wprost nawiązuje do oryginalnego Fendera Starcastera z lat '70. Gitara posiada w pełni klonową konstrukcję z korpusem semi-hollow body i blokiem centralnym. Odtworzono również charakterystyczny kształt główki. Dostępna jest w wersjach kolorystycznych 3-Color Sunburst, Natural i Walnut z kremowym bindingiem i czarnym pickguardem. Instrument wyposażono w 22 progi, czarne kropki znaczników pozycji, siodełko z kości oraz regulowany mostek ze stopbarem. Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Fender Wide Range regulowana trzypozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma pokrętłami Volume i dwoma Tone.

Contemporary Active Starcaster

Instrument odzwierciedla ewolucję oryginalnej konstrukcji i posiada m.in. zamknięty korpus semi-hollow, bez otworów rezonansowych f, a także bez pickguarda oraz podstrunnicę o większym promieniu, wynoszącym 12". Gitara cechuje się korpusem z laminatu klonu oraz klonowym gryfem i podstrunnicą. Na wyposażeniu znajdziemy 22 progi, siodełko z syntetycznej kości, czarne kropki znaczników pozycji, regulowany mostek ze stopbarem oraz aktywną elektronikę z dwoma ceramicznymi humbuckerami Squier SQR, trzypozycyjnym przełącznikiem i pokrętłami Master Volume i Master Tone. Dostępne są trzy wersje wykończenia: Flat Black, Ice Blue Metallic i Surf Pearl - wszystkie z czarnym bindingiem i hardware Black Chrome.

Affinity Series Starcaster

Gitara posiada korpus semi-hollow z laminatu klonu z otworami rezonansowymi f oraz klonowy gryf i podstrunnicę o promieniu 9,5". Umieszczono na niej 22 progi, czarne kropki znaczników pozycji oraz siodełko z PPS. Na pokładzie znajdziemy regulowany mostek ze stopbarem, klucze die-cast oraz dwa humbuckery Squier Standard, za których pracę odpowiada trzypozycyjny przełącznik oraz pokrętła Master Volume i Master Tone. Dostępne są cztery wersje wykończenia: 3-Color Sunburst, Black, Candy Apple Red i Olympic White - wszystkie z czarnym bindingiem i chromowanym hardware.

https://www.fender.com/