Fender Player Plus Meteora

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Player Plus Meteora

Fender w ramach serii Player Plus zaprezentował nowe modele gitar Player Plus Meteora HH oraz po raz pierwszy, basów Player Plus Active Meteora Bass.

Pierwszy raz zaprezentowany jako limitowana edycja w 2018, Meteora jest najnowszym designem w 75-letniej historii marki. Futurystyczne kształty Meteora dołączają do kultowych modeli Stratocastera i Telecastera w serii Player Plus – jednych z najlepiej sprzedających się w historii instrumentów Fendera. Po raz pierwszy pojawiają się też modele basowe – Player Plus Active Meteora Bass.

Seria Meteora jest przykładem ewolucyjnej innowacji Fendera i uhonorowania jego bogatej przeszłości, z jednoczesnym patrzeniem w przyszłość, która leży głównie w rękach nowej generacji gitarzystów, prezentujących niezwykłą kreatywność, energię oraz świeży styl.

Player Plus Meteora HH

Fender Player Plus Meteora HH został wzbogacony o nowe opcje oraz oferowany jest w nowych odmianach wykończenia. Korpus gitary wykonano z olchy, a satynowy, klonowy gryf o profilu modern C dostępny jest z podstrunnicami z klonu lub Pau Ferro, posiadającymi zaokrąglone krawędzie oraz 12-calowy radius. Nabito na nich 22 progi typu medium jumbo. W osprzęcie znalazły się blokowane klucze oraz 2-punktowy mostek tremolo.

Dwa humbuckery Player Plus Fireball obsługiwane są dodatkowym przełącznikiem S-1TM, pozwalającym na rozłączanie cewek. Fender Player Plus Meteora HH oferowane są w wykończeniach 3-Color Sunburst, Belair Blue, Cosmic Jade oraz Silverburst.

 

Player Plus Active Meteora Bass

W serii po raz pierwszy pojawiają się basy Player Plus Active Meteora Bass, wprowadzające ten oryginalny kształt w świat niskich dźwięków. Olchowy korpus dostępny jest w nowych, efektownych wersjach wykończenia, Tequila Sunrise, Opal Spark, Silverburst oraz klasycznym 3-Color Sunburst. Klonowy gryf podobnie jak w gitarach, oferowany jest w zależności od wersji kolorystycznej, z podstrunnicą klonową bądź Pau Ferro.

Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Fireball napędzana 18-woltowym preampem z 3-zakresowym EQ oraz opcją pracy aktywnej lub pasywnej, wybieraną dedykowanym mini-przełącznikiem.

www.fender.com