SQUIER Deluxe Stratocaster

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki SQUIER
Testy
2010-02-22
SQUIER - Deluxe Stratocaster

Squiera zna każdy gitarzysta - kojarzony jest głównie z oficjalnymi kopiami Telecasterów, Stratocasterów, a także basów Precission i Jazz.

Ostatni z testowanych modeli to Deluxe. Podobnie jak Standard, przyjechał do nas z Indonezji. Korpus tej gitary wykonany został z lipy i polakierowany na kolor Daphne Blue przywodzący na myśl lakiery samochodowe z lat 50. (innym dostępnym jest Pearl White Metallic). Z modelem Standard łączy Deluxa nie tylko kraj pochodzenia. Tu również na klonowej podstrunnicy o radiusie 9,5 cala znajdziemy 22 progi medium jumbo. Taki sam jest też mostek - oparta na dwóch śrubach konstrukcja, której wysokość nad korpusem można dowolnie regulować. Inne są natomiast pickupy - to zaprojektowane przez Seymoura Duncana SC- 101, co dumnie głosi napis "Duncan Designed" na obudowach.

Wykończenie Squier Deluxe Stratocaster jest bez zarzutu. Zarówno lakier, matowe wykończenie gryfu, jak i takie drobiazgi, jak np. satynowe siodełka mostka - wszystko to sprawia wrażenie obcowania z droższym niż w rzeczywistości instrumentem. Brzmienie z tak zwanej dechy jest wyraźnie mocniejsze, z bardziej zdecydowanym atakiem i większą zawartością środkowego pasma.

Pomimo dziedziczenia przystawek po modelu Vintage Modified brzmienie gitary jest inne, bardziej szlachetne. To drugi w kolejności instrument, jaki osobiście wybrałbym z testowanej szóstki i, co ciekawe, oba zbudowane zostały w Indonezji. Warto na koniec wspomnieć, że w serii Deluxe znaleźć można również model Hot Rails z przystawkami ostrzowymi typu humbucker nawiązującymi do znanego modelu Seymour Duncan o tej samej nazwie.

Krzysztof Inglik
fot. Ivan Sitsko

Wynik testu
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
6
Posłuchaj Testowany sprzęt