Ibanez YY10 - sygnatura Yvette Young

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez YY10 - sygnatura Yvette Young

Podczas targów NAMM 2020 duże zainteresowanie wzbudził model YY10 - pierwsza sygnatura Yvette Young, która tym samym dołączyła do grona oficjalnych artystów marki Ibanez.

Znana z Covet i twórczości solowej, Yvette Young, najczęściej sięgała w ostatnim czasie po model Ibaneza Talman - zarówno z układem przetworników wzorowanym na Telecasterze, jak i z trzema singlami w stylu Strata. "Uwielbiam ich gryfy. Gram na Talmanie, który nie wygląda może jak demon shredu, ale cienki i płaski gryf robi robotę. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą grać szybko" - mówiła w wywiadzie dla Gitarzysty. Nic dziwnego, że właśnie na tej konstrukcji, nie kontynuowanej obecnie w seryjnej ofercie marki, została oparta pierwsza sygnatura gitarzystki przygotowana przez Ibaneza. Warto wspomnieć, że tym samym Young stała się zaledwie drugą, po Nicie Strauss, kobietą, którą spotkało to wyróżnienie. Czekamy na więcej.

Ibanez YY10 w kolorze Slime Green Sparkle odtwarza wykończenie instrumentu należącego do Young, z którym artystka często pojawia się na scenie. Olchowy korpus połączono z klonowym gryfem o profilu U oraz 22-progową, klonową podstrunnicą z czarnymi kropkami markerów. Nie zabrakło również fluorescencyjnych, bocznych znaczników pozycji. Promień podstrunnicy wynosi 12" (305 mm), natomiast menzura liczy 25,5" (648 mm).

Instrument wyposażono w przetworniki firmy Seymour Duncan, z którą związana jest Yvette Young. Praca tria stratowych singli Five-Two regulowana jest pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Volume i Tone. Na pokładzie gitary znajdziemy również siodełko z kości, mostek tremolo Wilkinson WV6-SB oraz blokowane klucze Gotoh MG-T. Fabrycznie Ibanez YY10 oferowany jest ze strunami D'Addario EXL110.

 

https://www.ibanez.com/

Zdjęcia: Gitarzysta