Nowe efekty Ibanez TR Mini i FL Mini

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe efekty Ibanez TR Mini i FL Mini

Ibanez powiększył serię efektów Mini o dwa nowe modele - tremolo TR Mini oraz flanger FL Mini.

Wyprodukowane w Japonii, z najwyższą dbałością o każdy detal, urządzenia wyposażone są w pełni analogowy układ i oferują pełne, ciepłe i naturalne brzmienia tremolo oraz vintage'owego flangera, dostępne w bardzo niewielkiej, przyjaznej pedalboardom obudowie. Obydwa posiadają True Bypass, zapewniający przezroczystość brzmieniową w momencie, gdy efekt jest wyłączony, oraz zasilane są zewnętrznym zasilaczem 9 V.

Ibanez TR Mini charakteryzuje się trzema pokrętłami kontroli:

Wave - kontroluje kształt fali efektu. Reguluje efekt tremolo z płynnej zmiany do nagłej zmiany. Maksymalny obrót w dół ustawia falę trójkątną. Maksymalny obrót w górę ustawia falę kwadratową.
Speed - kontroluje szybkość efektu. Obracanie w prawo powoduje zwiększanie szybkości.
Depth - kontroluje szerokość efektu. W miarę obracania w prawo efekt staje się głębszy. Po obróceniu maksymalnie w dół poziom głębokości wyniesie zero.
a także potencjometrem Level, regulowanym śrubokrętem krzyżakowym. Trymer kontroluję ogólną głośność, umożliwiając podbicie brzmienia efektu.

Ibanez FL Mini obejmuje kontrolę:

Depth - szerokość efektu. W miarę obracania w prawo efekt staje się głębszy
Regen - poziom sprzężenia zwrotnego określonego zakresu częstotliwości. Dźwięk falowania jest podkreślany podczas obracania go w prawo.
i Speed szybkość efektu. Obracanie w prawo powoduje zwiększanie szybkości.

https://www.ibanez.com/