Ibanez: nowe akustyczne modele z serii AEG

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez: nowe akustyczne modele z serii AEG

Tegoroczne nowości marki Ibanez nie ominęły serii akustyków AEG, która została wzbogacona o kilka interesujących modeli.

Ibanez AEG to kompaktowa gitara elektryczna ze smukłym gryfem i pojedynczym wcięciem, która od ponad dwóch dekad cieszy się dużą popularnością ze względu na wyjątkową wygodę gry. W tym roku najnowsze modele AEG50 zostały ulepszona między innymi o nową elektronikę - niewielki i prosty preamp Ibanez AEQ-TTS, który posiada jedynie dwa pokrętła kontroli - Volume i Shape. Regulator barwy Shape w centralnym położeniu oferuje czysty, akustyczny ton oraz pozwala gitarzystom w łatwy sposób przejść od niskich, tłustych i mocnych do jasnych i rześkich brzmień - wszystko jedynie przy pomocy jednego pokrętła. Preamp został również wyposażony w pokładowy tuner z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem.

Modele AEG posiadają ponadto podmostkowy przetwornik Ibanez T-bar II zapewniający dobrze zbalansowany sygnał, a także kołki mostka Ibanez Advantage (za wyjątkiem wersji z nylonowymi strunami) ułatwiające montaż strun. Ich specjalne zakończenie sprawia, że są łatwiejsze do uchwycenia oraz zapobiega zbyt głębokiemu wciśnięciu w mostek, a co najważniejsze kołek i struna zawsze pozostają na swoim miejscu.

Tegoroczne modele to AEG50, jego leworęczna wersja AEG50L oraz wersja z nylonowymi strunami AEG50N. Pozostałe nowości z linii AEG to: AEG7, AEG7MH oraz AEG7TN.

Ibanez AEG50

Modele AEG50 posiadają świerkowy top oraz tył i boki korpusu z drewna sapele. Satynowo wykończony gryf wykonano z drewna nyatoh, a 20-progową podstrunnicę i mostek z orzecha. Znajdziemy tu także akrylową rozetę, plastikowe siodełka mostka i gryfu, a także wspomniany preamp Ibanez AEQ-TTS z pickupem T-bar II.

AEG50 dostępny jest w trzech wersjach wykończenia: Indigo Blue Burst High Gloss, Dark Honey Burst High Gloss i Black High Gloss. Wersja dla graczy leworęcznych AEG50L oferowana jest jedynie w kolorze Black High Gloss. Gitary posiadają chromowane klucze Die-cast, kołki Ibanez Advantage oraz struny Ibanez IACSP6C. Menzura wynosi 25" (634 mm).

AEG50N dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: Natural High Gloss i Black High Gloss. Gitara posiada złote, klasyczne stroiki oraz struny Ibanez ICLS6NT. Nieco dłuższa menzura wynosi 25,5" (648 mm).

 

Ibanez AEG7

Instrumenty posiadają tył i boki korpusu z drewna sapele oraz top ze świerku (AEG7 i AEG7TN) oraz sapele (AEG7MH). Satynowo wykończony gryf zbudowano z drewna okoume, a 20-progową podstrunnicę i mostek z amarantu (Purpleheart). Znajdziemy tu także czarno-białą rozetę, plastikowe siodełka mostka i gryfu, kołki Ibanez Advantage (poza modelem AEG7TN), chromowane klucze, a także znany już z wcześniejszych modeli AEG preamp AEQ-2T z tunerem i kontrolą Bass, Treble, Volume oraz podmostkowy pickup Ibaneza. Menzura wynosi 25" (634 mm) oraz 650 mm w modelu AEG7TN.

AEG7 w wykończeniu Transparent Blue Sunburst Open Pore

AEG7MH w wykończeniu Open Pore Natural

AEG7TN z nylonowymi strunami w wykończeniu Natural High Gloss

https://www.ibanez.com/