Nowa wersja kultowej kaczki Ibanez WH10V3

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowa wersja kultowej kaczki Ibanez WH10V3

Ibanez zaprezentował najnowszą, trzecią wersję kultowej kaczki WH10, którą swego czasu rozsławił gitarzysta Red Hot Chili Peppers, John Frusciante.

Ibanez WH10V3 posiada odlewaną aluminiową obudowę, która zastąpiła plastikową obudowę oryginalnego modelu i, w przeciwieństwie do szarej wersji V2, utrzymany jest w czarnej stylistyce. Efekt wyposażono w przełącznik on/off, niewystępujący w wersji V2 switch true bypass / buffered oraz przełącznik zakresu częstotliwości gitara / bas, pozwalający na dostosowanie charakteru brzmienia dla obu rodzajów instrumentów. Regulacja zakresu częstotliwości kaczki wynosi: gitara: 350 Hz - 2,2 kHz, bas: 175 Hz - 1,1 kHz. Nie zabrakło pokrętła Depth (pracującego w zakresie +6 - +20dB) umożliwiającego ustawianie głębokości działania oraz poziomu efektu w stosunku do sygnału podstawowego. Kaczka posiada również gniazda Input i Output

Ważąca 815 g. kaczka może być zasilana wewnętrzną baterią 9V lub zewnętrznym zasilaczem DC9V.

Konstrukcja WH10 wykorzystuje oryginalny obwód oparty o wzmacniacze operacyjne, który odróżnia efekt od innych nowo produkowanych pedałów wah i zapewnia mu unikalny charakter brzmienia. Co ciekawe premiera Ibaneza WH10V3 zbiegła się z zaskakującym powrotem Johna Frusciante w szeregi Red Hot Chili Peppers. To właśnie uwielbiany przez fanów gitarzysta papryczek, przyczynił się do rozpowszechniania tej kaczki używając jej na płytach zespołu, w tym kultowym bestsellerze "Blood Sugar Sex Magik".

"Ibanez WH10 należy do mojego standardowego wyposażania od czasów "Blood Sugar Sex Magik" - mówił w 2009 roku Frusciante. "Nie sądzę, aby był lepszy wah. Podczas pracy nad "Stadium Arcadium" miałem okazję wypróbować szeroki wybór kaczek i żadna z nich nawet nie zbliżyła się do Ibaneza. Jest kilka modeli Crybaby, które są w porządku, ale nie są dla mnie tak dobre ponieważ używam dużo feedbacku. Ibanez daje w tym względzie najwięcej możliwości, ponieważ cechuje się szerszym zakresem częstotliwości."

https://www.ibanez.com
http://www.meinldistribution.pl