Nowa sygnatura Ibanez George Benson GB10EM

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowa sygnatura Ibanez George Benson GB10EM

Ibanez zaprezentował kolejny efekt wieloletniej współpracy z George Bensonem - model GB10EM.

Przypomnijmy, że historia współpracy Ibaneza i George Bensona sięga lat '70. Wówczas Benson poszukiwał gitary, która sprosta trudom ciągłego koncertowania a jednocześnie jej rozmiary pozwolą na łatwy transport w ciasnych schowkach samolotów. Ibanez wspólnie z Bensonem rozpoczął wtedy pracę nad instrumentem, który przekroczy te oczekiwania. W ten sposób narodził się model Ibanez GB10. Przez lata marka wypuściła wiele modeli z serii SB, a z początkiem 2020 roku zaprezentowała kolejny - GB10EM, który dostępny jest w dwóch znanych już wykończeniach - Antique Amber i Jet Blue Burst.

Boczki i płytę tylną korpusu gitary typu hollow-body wykonano z lipy, natomiast top ze świerku. Do budowy gryfu o customowym profilu GB użyto drewna nyatoh. Orzechowa podstrunnica posiada zaokrąglone krawędzie, 22 progi medium oraz akrylowe bloki markerów. Na pokładzie instrumentu znajdziemy również mostek z orzecha oraz strunociąg VT14 z drewnianą osłoną ozdobioną inkrustacją dobraną specjalnie do modelu GB10EM. Menzura gitary wynosi 24,7" (628mm), a promień podstrunnicy 305 mm.

Za przeniesienie brzmienia odpowiada para customowych, pasywnych humbuckerów Ibaneza - Magic Touch-Mini z magnesami Alnico. Układ elektroniczny uzupełnia trzypozycyjny przełącznik oraz oddzielne dla każdego przetwornika potencjometry Volume i Tone.

https://www.ibanez.com
http://www.meinldistribution.pl