Nowy Gibson Les Paul Special Tribute

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Nowy Gibson Les Paul Special Tribute

Gibson prezentuje nowe modele Les Paul Special Tribute, wchodzące w skład linii Modern Collection i oferowane w dwóch konfiguracjach przetworników i w czterech wersjach kolorystycznych.

Gibson Les Paul Special Tribute należy do najtańszych instrumentów z linii Modern Collection i oferuje "nowe podejście do klasycznego designu". Gitara wyposażona jest w parę otwartych humbuckerów 490R (gryf) i 490T (mostek) lub klasyczne pickupy typu 'soapbar' - P-90. Cztery dostępne typy wykończenia to Worn White, Vintage Cherry, Ebony oraz Natural Walnut - wszystkie z chromowanym osprzętem i czarnym pickguardem.

Instrument posiada mahoniowy korpus pokryty satynowym lakierem nitrocelulozowym. Klonowy gryf, o zaokrąglonym profilu, wieńczy - pomimo budżetowego charakteru instrumentu - palisandrowa podstrunnica o promieniu 12". Mieści ona 22 progi medium jumbo, akrylowe kropki znaczników pozycji, a także siodełko Graph Tech.

Gibson Les Paul Special Tribute wyposażono w klucze Vintage Deluxe z białymi główkami, kompensowany mostek typu wraparound, trójpozycyjny przełącznik przetworników oraz dedykowane do każdego pickupa potencjometry Volume i Tone. Gitara produkowana jest w Stanach Zjednoczonych i oferowana w komplecie z futerałem.

https://www.gibson.com/