NAMM 2020: Gibson zapowiada Slash Collection

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
NAMM 2020: Gibson zapowiada Slash Collection

Firma Gibson wspólnie ze Slashem zapowiedzieli stworzenie pierwszej w historii kolekcji elektrycznych i akustycznych gitar 'Slash Collection'. Zostaną one zaprezentowane podczas nadchodzących targów NAMM 2020.

Na Gibson Slash Collection złożą się cztery modele Les Paul Standard oraz dwa akustyki J-45 Standard, nad którymi Slash i lutnicy Gibsona pracowali w fabryce marki w Nashville. W skład kolekcji wejdą najbardziej wpływowe modele Slasha, które były używane przez niego przez całą karierę i po które do dziś gitarzysta sięga na scenie.

Każdy z modeli Slash Collection Les Paul Standard zawiera jednolity mahoniowy korpus z klonowym topem AAA oraz elementy specyfikacji dobrane przez Slasha - profil gryfu C, sygnowane pickupy Gibson “SlashBucker”, skoordynowane kolorystycznie elementy hardware, ręcznie wykonany układ elektroniki z kondensatorami Orange Drop oraz vintage'owe twarde futerały w brązowym kolorze. Dodatkowo jedynie Les Paule Slash Collection będą posiadać sygnaturę 'Scully' Slasha na tylnej części główki, podpis gitarzysty na płytce osłaniającej pręt regulacyjny, dodatkową, czystą płytkę pręta, nowe struny Slash Ernie Ball oraz cztery kostki Slash Jim Dunlop Tortex. Modele Slash Collection Les Paul Standard będą dostępne w wykończeniu November Burst, Appetite Burst, Vermillion Burst i Anaconda Burst.

Slash Collection Les Paul Standard: Anaconda Burst, November Burst, Appetite Burst i Vermillion Burst

Każdy z modeli Slash Collection Gibson J-45 Standard będzie posiadać miks tradycyjnych i nowoczesnych elementów, wśród których znajdziemy customowy profil gryfu C, grubsza i bardziej współczesna podstrunnica o promieniu 16", a także wszechstronny pickup LR Baggs TM VTC. Wśród ekskluzywnych dodatków charakterystycznych jedynie dla tej kolekcji są: sygnatura 'Scully' Slasha na tylnej części główki, podpis gitarzysty na płytce osłaniającej pręt regulacyjny, dodatkowa, czysta płytka pręta oraz cztery kostki Slash Jim Dunlop Tortex. Modele Slash Collection J-45 Standard będą dostępne w wykończeniu November Burst i Vermillion Burst.

Slash Collection J-45 Standard November Burst i Vermillion Burst

"Tworzenie tej kolekcji z nową ekipą Gibsona było ekscytującym doświadczeniem - mówi Slash. Jakość i przywiązanie do szczegółów to nowy poziom lutnictwa i gitary te naprawdę odzwierciedlają to co gram na żywo i w studio. Myślę, że to co razem stworzyliśmy będzie inspirujące dla gitarzystów."

"Praca ze Slashem była dla mnie prawdziwym zaszczytem, a rozwijanie jego nowej kolekcji było wspaniałą przygodą. Slash jest perfekcjonistą i, podobnie jak ja, gitarowym nerdem, i Slash Collection w pełni to oddaje" - mówi szef działu handlowego Gibsona, Cesar Gueikian.

https://www.gibson.com/