Gibson prezentuje dwa modele Jimi Hendrix Collection

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson prezentuje dwa modele Jimi Hendrix Collection

Gibson honoruje legendę gitary dwoma nowymi, limitowanymi sygnaturami stworzonymi w Custom Shopie marki - Jimi Hendrix 1967 SG Custom oraz Jimi Hendrix 1969 Flying V.

Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej kreatywnych muzyków wszech czasów, Jimi Hendrix był pionierem w odkrywaniu nieskończonych możliwości gitary elektrycznej. Innowacyjny styl Hendrixa polegający na połączeniu efektu fuzz, sprzężenia zwrotnego i kontrolowanych przesterowań stworzył nową formę muzyczną i wywarł ogromny wpływa na całe późniejsze generacje muzyków. Gibson honoruje legendę gitary dwoma nowymi, limitowanymi sygnaturami stworzonymi w Custom Shopie marki - Jimi Hendrix 1967 SG Custom oraz Jimi Hendrix 1969 Flying V.

 

Gibson Jimi Hendrix 1969 Flying V

W 1969 roku Hendrix zamówił bezpośrednio od Gibsona leworęczny model Flying V. Używany w erze Band of Gypsys, w następnym roku na zawsze przeszedł do historii, kiedy Jimi użył go podczas występu na festiwalu Isle of Wight w Afton Downs 31 sierpnia 1970 roku.

Gibson Jimi Hendrix 1969 Flying V

Najnowszy model Gibson Jimi Hendrix 1969 Flying V jest odtworzeniem historycznego pierwowzoru i został stworzony w wersji dla graczy prawo- i leworęcznych. Posiada wykończenie Murphy Lab Aged Ebony, biały pickguard '67 Flying V oraz hardware w wersji Aged Gold. W ramach tej wyjątkowej serii powstanie tylko 125 praworęcznych i 25 leworęcznych strzałek, wykonanych ręcznie przez lutników z Custom Shopu marki.

Gibson Jimi Hendrix 1969 Flying V Left-Handed

Instrument posiada mahoniowy korpus i gryf o autentycznym profilu '67 Flying V (grubość gryfu na wysokości siodełka to .85" (21,59 mm). Hebanowa podstrunnica o promieniu 12" (305 mm) i obwiedziona białym bindingiem mieści 22 progi o odtworzonym profilu oraz markery z masy perłowej w kształcie podzielonych diamentów. Siodełko z tworzywa Corian charakteryzuje się szerokością 1,6" (40,64 mm). Menzura wynosi 24,75".

Na pokładzie zamocowano parę Custombuckerów sterowanych trójpozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma regulatorami Volume i jednym Tone. Przetworniki posiadają osłony w wersji, jak reszta osprzętu, Aged Gold. Gibson Jimi Hendrix 1969 Flying V wyposażono w mostek ABR-1 z nylonowymi siodełkami i strunnik Maestro Short Vibrola, a także klucze Kluson Single Line. W komplecie znajdzie się również futerał Jimi Hendrix, osłona pręta z logo Henrixa (osłona zamocowana w gitarze posiada napis Custom), certyfikat autentyczności, 5 kostek Henrix, a także zdjęcie zdjęcie Jimiego z festiwalu Isle of Wight w rozmiarze 8"x10", podpisane przez producenta Eddiego Kramera.

Gibson Jimi Hendrix 1967 SG Custom

9 września 1969 roku, podczas swojego drugiego występu w 'The Dick Cavett Show', Hendrix zagrał medley utworów „Izabella” i „Machine Gun” używając praworęcznego Gibsona SG z 1967 roku (oczywiście przełożonego na drugą rękę). Nowa limitowana edycja modelu Jimi Hendrix 1967 SG Custom dokładnie odwzorowuje gitarę, na której Hendrix zagrał w czasie tego występu. SG Custom posiada wykończenie Murphy Lab Aged Polaris White oraz osprzęt Aged Gold i jest jednym z zaledwie 150 modeli stworzonych w ramach tej edycji, wykonanych ręcznie przez doświadczonych lutników z Custom Shopu Gibsona.

Gibson Jimi Hendrix 1967 SG Custom

Instrument posiada mahoniowy korpus i gryf o profilu 60s SlimTaper. Hebanowa podstrunnica o promieniu 12" (305 mm) mieści 22 progi o odtworzonym profilu oraz customowe prostokątne markery. Nylonowe siodełko charakteryzuje się szerokością 1,69" (42,85 mm). Menzura wynosi 24,75". Wykończeniu Aged Polaris White towarzyszy biały binding podstrunnicy i główki oraz trójwarstwowy biało-czarny pickguard '67 Custom 'Batwing'.

Za brzmienie gitary odpowiada trio humbuckerów '68 Custom sterowanych trójpozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma regulatorami Volume i dwoma Tone z ceramicznymi kondensatorami. Przetworniki posiadają osłony w wersji, jak reszta osprzętu, Aged Gold. Gibson Jimi Hendrix 1967 SG Custom wyposażono w mostek ABR-1 z nylonowymi siodełkami i strunnik Long Maestro Vibrola, a także klucze Kluson Waffle Back. W komplecie znajdzie się również futerał Jimi Hendrix SG, osłona pręta z logo Henrixa (osłona zamocowana w gitarze posiada napis Custom), certyfikat autentyczności, 5 kostek Henrix, a także zdjęcie zdjęcie Jimiego z występu w 'The Dick Cavett Show' w rozmiarze 5"x7", podpisane przez producenta Eddiego Kramera.

https://www.gibson.com/