Gibson kupuje Mesa/Boogie

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson kupuje Mesa/Boogie

Gibson poinformował o nabyciu firmy Mesa/Boogie, jednej z najbardziej szanowanych i prestiżowych marek w dziedzinie nagłośnienia i wzmacniaczy gitarowych.

Mesa/Boogie - prekursorska firma produkująca 'butikowe' wzmacniacze została założona 51 lat temu przez Randy'ego Smitha, który jest odpowiedzialny za stworzenie przełomowych konstrukcji, które można usłyszeć w wielu legendarnych nagraniach. Randy dołączy do Gibsona jako główny projektant i pionier Mesa/Boogie. Jak informuje Gibson, w nowej roli Smith będzie "kontynuował swoją pasję do technologii lampowej i wizję tworzenia ręcznie budowanych, wzmacniaczy o dużej wydajności, które wciąż będą definiować sposób, w jaki odbieramy dźwięk w Mesa/Boogie i Gibsonie".

Zaczynając w przerobionym budynku psiej hodowli w północnej Kalifornii, Randy Smith pracował nad wzmacniaczami dla wszystkich wielkich zespołów z okolic San Francisco już ponad 50 lat temu, kiedy dzisiejszy vintage'owy sprzęt był nowością. Pozostając w bliskim kontakcie z wieloma wspaniałymi gitarzystami, od Mike'a Bloomfielda po Santanę i The Rolling Stones, Smith poznał zalety i wady sprzętu tamtej epoki oraz rozpoczął proces innowacji, który trwa do dziś. Założona przez Smitha firma Mesa/Boogie była pierwszym konstruktorem wzmacniaczy butikowych i zrewolucjonizowała ich wydajność w sposób, który wpłynął na muzykę rockową na całym świecie. Równocześnie szanując i ulepszając klasyczne konstrukcje, w otoczeniu których dorastał, Smith, poprzez Mesa/Boogie, został pionierem w wynalezieniu wzmacniaczy High Gain.

"W oparciu o naszą kultową przeszłość koncentrujemy się w Gibsonie na zmierzaniu w stronę innowacyjnej przyszłości, co rozpoczęło się ponad 100 lat temu wraz z naszym założycielem Orvillem Gibsonem" - mówi James „JC” Curleigh, prezes i dyrektor generalny Gibson Brands. "Dziś wykonujemy kolejny krok w tym zamierzeniu poprzez dodanie Mesa/Boogie do rodziny Gibson Brands wraz z wizjonerskim przywództwem Randy'ego Smitha i jego zespołu, którzy przez ostatnie 50 lat tworzyli kultową i innowacyjną markę, która przetrwała próbę czasu. To doskonałe partnerstwo oparte na naszych zbiorowych doświadczeniach zawodowych i pasji do tworzenia dźwięku".

"Mam 75 lat i wciąż codziennie przychodzę do pracy" - mówi Randall Smith. "To moja sztuka i wielu członków naszej ekipy pracuje u mojego boku od 30-40 lat. W JC i Cesarze (Cesar Gueikian - szef działu handlowego Gibsona - przyp. red.), którzy przekształcają Gibsona, widzimy pokrewne dusze podzielające wspólne wartości i oddanie dla jakości. Dziś gitary Gibsona są lepsze niż kiedykolwiek w przeszłości, więc kiedy złożono nam ofertę przekształcenia w Custom Shop wzmacniaczy w ramach struktury Gibsona, wyobraziliśmy sobie doskonałą współpracę, która poszerzyłaby nasz zasięg, zachowując jednocześnie ponadczasowe dziedzictwo Mesa/Boogie. Gibson zdaje sobie sprawę z wyjątkowej wartości tego, co razem stworzyliśmy, a następny rozdział w historii Mesa/Boogie jest kontynuacją tego marzenia. Jestem bardzo szczęśliwy, że po 50 latach zajmowania się tym co kocham, udało mi się nawiązać współpracę z nowym Gibsonem. To była podróż mojego życia... i to to jeszcze nie koniec!"

"Mesa/Boogie, kierowana przez Randy'ego, od samego początku koncentrowała się na bezkompromisowym brzmieniu, co idealnie do nas pasuje" - dodaje Cesar Gueikian. "Nie możemy się już doczekać objęcia nowej roli najlepszego opiekuna kultowego dziedzictwa Mesa/Boogie, a jednocześnie sternika przyszłości marki. Jesteśmy zaszczyceni, że Randy i jego zespół powierzyli nam rolę poprowadzenia Mesa/Boogie w przyszłość. Razem będziemy kontynuować poszukiwania najlepszego dźwięku, najwyższej jakości i kunsztu oraz wciąż przesuwać granice w brzmieniu sprzętu gitarowego."

https://www.gibson.com/
https://www.mesaboogie.com/