Jerry Cantrell ambasadorem marki Gibson

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Jerry Cantrell ambasadorem marki Gibson

Jerry Cantrell oficjalnie dołączył do rodziny Gibsona, jako drugi ambasador marki.

Gibson kontynuuje koncepcję endorsingu zapoczątkowaną w połowie 2017 roku, kiedy Slash został pierwszym globalnym ambasadorem marki. Podczas targów NAMM 2020 firma poinformowała, że drugim ambasadorem Gibsona będzie Jerry Cantrell. Lider, główny kompozytor, gitarzysta i wokalista Alice In Chains przez całą karierę gra na gitarach Gibsona, ale dopiero teraz dołączył on oficjalnie do grona artystów marki.

"Jerry Cantrell w rodzinie Gibsona to dla mnie spełnienie marzeń - mówi szef działu handlowego marki, Cesar Gueikian - to jeden z gigantów riffu, który miał na mnie ogromny wpływ i zainspirował do gry na gitarze. Pozyskanie takiej postaci do roli ambasadora marki jest dla nas wielkim przywilejem".

Jerry Cantrell: "Z radością informuję o dołączeniu do rodziny Gibsona. To dla mnie bardzo dużo znaczy. Zawsze byłem wielkim fanem gitar Gibsona i gram na nich niemal od samego początku kariery. Większość moich gitarowych bohaterów również. Nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć co wspólnie stworzymy w najbliższej przyszłości".