Futerały Gibson Signature Series by Calton Cases

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Futerały Gibson Signature Series by Calton Cases

Intensywna współpraca Gibsona i czołowego producenta futerałów, Calton Cases zaowocowała pierwszą serią futerałów Gibson Signature Series by Calton Cases.

"Z radością przedstawiam efekt najnowszej współpracy z firmą Calton” - mówi szef działu handlowego Gibsona Cesar Gueikian. "Jeśli chodzi o podróżowanie i wysyłanie instrumentów z osobistej kolekcji po całym świecie, aby nasi artyści mogli ich używać w studio, w domu i podczas trasy koncertowej, zawsze polegam na Calton, który zapewni im bezpieczeństwo. Cieszymy się, że możemy współpracować z Calton w stworzeniu i zaoferowaniu naszym fanom nowej serii Gibson Signature Series by Calton".

"Wspaniale jest blisko współpracować z tak wpływową potęgą muzycznej branży o tak bogatej historii" - dodaje Jeff Poss, właściciel Calton Cases. "Zespół Gibsona zwraca uwagę na każdy szczegół, dlatego tak dobrze się dogadujemy. Jestem pewny, że seria Gibson Signature to najlepsze futerały, jakie kiedykolwiek opuściły naszą fabrykę".

Calton Cases produkuje futerały od ponad 50 lat - każdy egzemplarz jest spersonalizowany i dopasowany, aby jak najlepiej chronić i wydłużyć żywotność ukochanej gitary ich użytkownika. Firma zapewnia, że futerał ochroni gitarę nawet po upadku z 2,5 metra wysokości i przy dużym nacisku, a specjalna podpórka końcówki gryfu utrzymuje główkę w powietrzu wewnątrz twardej skorupy futerału. Ponadto w warunkach wzrostu lub spadku temperatury futerał utrzymuje wewnętrzną temperaturę do 90 minut oraz utrzymuje idealną wilgotność 50% przy wahaniach zewnętrznej temperatury w granicach od 1 do 43 stopni C.

Futerały Gibson Signature Series by Calton Cases wykonane są z wzmocnionej wielowarstwowej powłoki z włókna szklanego i wyściełane aksamitem klasy premium. Wnętrze futerału z pianki ochronnej i aksamitu jest customowo kształtowane aby pasowało do konkretnego instrumentu - każdego modelu gitar i basów i ich wariacji z asortymentu Gibsona - m.in. Les Paul, SG, J-45, Hummingbird, ES-335 i wiele więcej.

Pozostałe elementy to m.in. ręcznie szyta rączka z brązowej skóry, vintage'owa tabliczka z logo Gibsona, osprzęt w tonacji miedzi, solidne stalowe, niklowane zatrzaski obramowane gumowymi zderzakami, które chronią je przed uderzeniami w każdych warunkach, gumowe osłony na rogi i spód futerału, uchwyty do zamocowania paska, nylonowy pasek na ramię (opcjonalnie paski do noszenia futerału na plecach) oraz wyściełany schowek na kostki. Dostępna jest również szeroka gama wykończeń pasujących do indywidualnego stylu użytkownika.

https://www.gibson.com/
https://www.calton-cases.com/