Skradzione Gibsony Adama Jonesa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Skradzione Gibsony Adama Jonesa

Najnowsza sygnatura Adama Jonesa z Tool to obiekt prawdziwego pożądania (i potencjalnego zarobku), dlatego znalazł się ktoś, kto nie cofnął się nawet przed kradzieżą.

Sygnowane modele gitarzysty Tool, Gibson Adam Jones 1979 Les Paul Custom, które miały oficjalną premierę w ubiegłym tygodniu to jedna z najgorętszych nowości końcówki roku w branży, o której pisały nawet media nie zajmujące się na co dzień sprzętem gitarowym. Wydarzeniu towarzyszył utwór napisany przez Adama Jonesa, a obydwie wersje instrumentu - limitowany do 79 egzemplarzy Aged Antique Silverburst oraz limitowany do 179 sztuk Antique Silverburst VOS były wyprzedane już w momencie premiery. Ich nabywcy czekali na dostawę swojego instrumentu, tymczasem sprawy przybrały nieoczekiwany obrót.

Jak poinformował największy, internetowy dystrybutor sprzętu w Stanach Zjednoczonych, Sweetwater Sound, 30 października w Flying J Travel Center w Whiteland w stanie Indiana, z ciężarówki Sweetwater Music została skradziona paleta Gibsonów Adama Jonesa. Ci ciekawe, złodzieje doskonale wiedzieli co kradną i nie byli zainteresowani niczym więcej: "W jakiś sposób z ciężarówki pełnej gitar, właśnie ta JEDNA paleta została zidentyfikowana i skradziona na postoju dla ciężarówek" - powiedział dyrektor ds. dostaw i manager ds. sprzedaży Sweetwater, Phil Rich - "Sądzimy, że łączna kwota wartości tych gitar, wynosząca blisko 95 tysięcy dolarów, przesądza o tym, że ta osoba wiedziała dokładnie, kiedy i czego szukać."

Skradziona paleta zawierała cztery egzemplarze modelu Gibson Adam Jones 1979 Les Paul Custom w wykończeniu Aged Antique Silverburst, wycenionego na 9999 dolarów oraz dziewięć egzemplarzy tańszej wersji Antique Silverburst VOS za którą trzeba było zapłacić 5999 dolarów.

"To były wymarzone gitary trzynastu fanów Gibsona i Adama Jonesa, którzy cierpliwie czekali na ich dostawę" - mówi szef działu handlowego firmy, Cesar Gueikian - "Zdecydowaliśmy się opublikować numery seryjne skradzionych gitar i apelujemy do wszystkich fanów Gibsona, aby mieli na nie oko i dali nam znać, jeśli gdzieś się pojawią. Nasi fani, kupujący instrumenty z trzeciej ręki, powinni poprosić sprzedawców o podanie numeru seryjnego przed zakupem, aby mieć pewność, że żadna ze skradzionych gitar nie zostanie sprzedana".

"Nasi lojalni klienci długo czekali na te gitary i będą zdruzgotani" - mówi David Fuhr, wiceprezes Sweetwater Experience. "Mamy nadzieję, że zwarta społeczność gitarzystów Gibsona i Sweetwater będzie w stanie pomóc nam w odzyskaniu skradzionych instrumentów i że osoby za odpowiedzialne za kradzież zostaną złapane."

Opublikowane przez Gibsona numery seryjne skradzionych gitar:

 

https://www.gibson.com/