Dave Mustaine ambasadorem Gibsona

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Dave Mustaine ambasadorem Gibsona

Dave Mustaine opuszcza pokład Dean Guitars i dołącza do grona oficjalnych artystów Gibsona, jako kolejny ambasador marki.

Założyciel, lider, gitarzysta i wokalista Megadeth zasilił tym samym szeregi Gibson Artist Alliance - grona muzyków, które obejmuje legendarnych i nowatorskich twórców oraz nowe talenty. Dave Mustaine Collection obejmie gitary elektryczne i akustyczne marek Gibson, Epiphone i Kramer, Dave pojawi się również w innych projektach specjalnych marek należących do Gibsona. Mustaine dołącza do grona globalnych ambasadorów marki, wśród których znajdują się już Slash i Jerry Cantrell.

 

"Jednym z pierwszych kupionych przeze mnie albumów był Kiss Alive. Na odwrocie okładki winyla znajdowało się logo Gibsona, a pod nim informacja 'Kiss używa gitar Gibsona, ponieważ chce tego, co najlepsze'. Kropka" - mówi Dave Mustaine. "Po latach wciąż jestem tym samym fanem, ale teraz sam gram, koncertuję, tworzę muzykę i występuję na całym świecie i mogę powiedzieć, że w pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem. Kiedy szukałem zmiany w swoim gitarowym asortymencie, spotkałem się z Cesarem, który zaprezentował mi swój punkt widzenia na wizję i kierunek, w jakim zmierza Gibson. Zobaczyłem pasję, szacunek do instrumentów, koncentrację na jakości i firmę, którą jest prowadzona przez gitarzystów. Czuję, że wreszcie znalazłem się w prawdziwym domu i jestem dumny z tego, co razem tworzymy. Nie mogę się doczekać, aż świat dostanie nowe gitary Dave Mustaine Collection marek Gibson, Epiphone i Kramer. To spełnienie moich marzeń i nawet ku..wa nie ważcie się mnie budzić."

"To prawdziwy zaszczyt powitać ikonę, pioniera i wizjonera, Dave'a Mustaine'a w rodzinie Gibsona, jako ambasadora naszej marki." - dodaje Cesar Gueikian z Gibson Brands. "Dave jest jedną z najbardziej wpływowych ikon metalu i 'władców riffów' wszech czasów, torując drogę dla wielu pokoleń graczy, którzy ponieśli flagę hard rocka i heavy metalu - od twórców riffów po shredderów i wszystkich pozostałych. Praca z Dave'em jest szczególnie satysfakcjonująca, ponieważ, podobnie jak ja, jest on gitarowym nerdem, który angażuje się w każdy aspekt rozwoju koncepcji i pomysłów rozwijanych przez nas w Gibson Lab. Kiedy jako dziecko uczyłem się gry na gitarze, chciałem grać riffy jak Dave i byłem jednym ze szczęśliwych fanów, którzy uczestniczyli w koncercie Megadeth podczas Youthanasia Tour w Estadio Obras Sanitarias w 1994 roku w Buenos Aires. To była epicka noc, której nigdy nie zapomnę. Nie mogę się doczekać, aby wcielić nasze partnerstwo w życie i zaprezentować światu pierwsze etapy kolekcji Dave Mustaine".

https://www.gibson.com/