Gibson Frank Hannon Love Dove

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GIBSON
Gibson Frank Hannon Love Dove

Gibson zaprezentował właśnie najnowszy model gitary akustycznej, sygnowany przez współzałożyciela multiplatynowego zespołu Tesla, Franka Hannona.

Frank Hannon, używając modelu Gibson Dove z 1976 roku, napisał i nagrał wiele utworów Tesla, w tym przeboje "What You Give" i "Stir It Up", a także intro do ballady "Love Song", która zainspirowała nazwę nowego instrumentu amerykańskiej marki. Akustyk Gibson Frank Hannon Love Dove został oparty na pierwowzorze Franka z lat '70 i jest pierwszym sygnowanym instrumentem w całej 35-letniej karierze artysty.

Wśród customowych elementów modelu, wychodzących o krok dalej niż pierwowzór sprzed ponad 40 lat, są boczki i tylna płyta korpusu z klonu płomienistego oraz top ze świerku sitka, który został poddany działaniu wysokiej temperatury, w celu uzyskania charakteru drewna sezonowanego przez wiele lat. Rzeźbiony, palisandrowy mostek w kształcie Dove w stylu lat '70 zdobią inkrustacje z masy perłowej.

Jeszcze więcej elementów dekoracyjnych znajdziemy na pickguardzie, którego zdobienia zostały ręcznie wyrzeźbione i pomalowane. Gitara dostępna jest w wykończeniu Vintage Cherry Sunburst i posiada podpisaną przez Franka Hannona, umieszczoną wewnątrz korpusu etykietkę, a także osłonę pręta wzmacniającego z wykonanym przez Franka napisem 'Love'.

Korpus Gibson Frank Hannon Love Dove wzmacnia tradycyjne, kładzione ręcznie ożebrowanie X-bracing, a dodatkowym elementem podnoszącym wartość wizualną jest wielowarstwowy binding z lamówką przechodzącą również przez środek płyty tylnej. Zaokrąglony gryf został zbudowany z trzech kawałków klonu, a wieńczy go palisandrowa podstrunnica o promieniu 12". Nabito na niej 20 standardowych progów. Duże markery w kształcie równoległoboków zostały wykonane z masy perłowej i pasują do pozostałych zdobień z tego materiału na mostku i pickguardzie.

Love Dove posiada ponadto kościane siodełko i wkład mostka, klucze Grover oraz podsiodełkowy pickup LR Baggs VTC z kontrolą Volume i Tone. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm).

https://www.gibson.com/