Nowe wersje sygnatury Johna Mayera - PRS Silver Sky

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowe wersje sygnatury Johna Mayera - PRS Silver Sky

Jak co roku, od premiery w 2018 roku, firma PRS przygotowała nowe wersje modelu Silver Sky, sygnowanego przez Johna Mayera.

Oryginalna wersja Silver Sky oferowana jest z palisandrową podstrunnicą. W ubiegłym roku, John Mayer występował jednak na żywo z customowym instrumentem wyposażonym w podstrunnicę z klonu. Teraz ta opcja - jak informuje PRS, na życzenie fanów marki - dostępna będzie również w modelach katalogowych. Silver Sky z klonową podstrunnicą i czarnymi, ptasimi markerami, zachowuje oryginalny profil gryfu 635JM oraz promień wynoszący 7,25” i oferowany jest w ośmiu kolorach: oryginalnych Frost i Tungsten z 2018 roku, ubiegłorocznych Dodgem Blue, Golden Mesa, Moc Sand i Orion Green oraz najnowszych Midnight Rose i Polar Blue.

 

 

To jednak nie koniec nowości związanych z Silver Sky. PRS zaprezentował również limitowaną do 500 egzemplarzy wersję w unikalnym wykończeniu Nebula. Silver Sky Limited Edition Nebula pokryto zmieniającym odcienie lakierem typu flip-flop, który odbija światło w różny sposób, w zależności od kąta jego padania. Polichromatyczny lakier idealnie podkreśla smukłą sylwetkę instrumentu oraz nadaje mu dynamiczny a jednocześnie delikatny wygląd, stanowiąc pomost między vintage'owymi korzeniami gitary a nowoczesnymi rozwiązaniami.

"Kolejny krok w ewolucji Silver Sky jest bardzo ekscytujący. Nowe kolory korpusu, opcja z klonową podstrunnicą oraz wyjątkowe, limitowane wykończenie. Duch tego instrumentu jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej" - mówi John Mayer.

Przypomnijmy, że PRS Silver Sky posiada olchowy korpus i klonowy gryf oraz odwróconą główkę PRS. Na pokładzie znajdziemy klucze w tradycyjnym stylu vintage wyposażone w blokadę PRS, mostek tremolo o klasycznym wyglądzie z ramieniem PRS i śrubami mocującymi wziętymi z mostka Gen III oraz 22 progi, nieco mniejsze niż w większości pozostałych gitar PRS. Pozostałe elementy wyposażenia klasy premium to siodełko z kości, odlewana, metalowa, wyprofilowana płytka gniazda jack, unowocześnione pokrętła oraz pręt napinający double action z dostępem od frontu główki. Pickupy single-coil 635JM sterowane są pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Volume (1x) i Tone (2x). Menzura gitary wynosi 25,5".

https://www.prsguitars.com