PRS Private Stock 35th Anniversary Dragon

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Private Stock 35th Anniversary Dragon

W 2020 roku PRS obchodzi 35 rocznicę powstania firmy. Najnowszym modelem mającym uczcić to wydarzenie jest unikalny Private Stock 35th Anniversary Dragon.

Modele Paul Reed Smith Dragon należą do najbardziej pożądanych instrumentów marki. Pierwszy smok pojawił się w ofercie PRS w 1992 roku (PRS Dragon I), a w 2020 roku światło dzienne ujrzy dziewiąta już odsłona instrumentu - Private Stock 35th Anniversary Dragon Limited Edition.

Poprzednie modele Dragon:

PRS Dragon I, 1992
PRS Dragon II, 1993
PRS Dragon III, 1994
Dragon 2000
Dragon 2002
20th Anniversary Dragon, 2005
25th Anniversary Dragon, 2010
30th Anniversary Dragon, 2015
35th Anniversary Dragon, 2020

 

"Kiedy byłem nastolatkiem marzyłem o gitarze ze smokiem inkrustowanym wzdłuż gryfu i w 1992 roku po raz pierwszy udało mi się to marzenie spełnić. Dragon stał się ważną częścią naszej historii, oddając honor technologii, która pozwoliła nam na stworzenie tych skomplikowanych inkrustacji oraz udowadniając, że każde marzenie może stać się rzeczywistością. Bardzo podoba mi się nasz najnowszy 35th Anniversary Dragon." - mówi Paul Reed Smith.

Za warstwę wizualną gitary odpowiada piękna inkrustacja na podstrunnicy, przedstawiająca smoka i złożona z 225 elementów. Smoka zaprojektował Jeff Easley, autor m.in. okładek książek ze świata Dungeons & Dragons, który przy różnych okazjach pracował już z PRS. Za przeniesienie grafiki Easley'a na podstrunnicę odpowiadała natomiast firma Aulson Inlay, która również od wielu lat współpracuje z PRS. Ziejący ogniem smok zajmuje całą długość podstrunnicy, a także płytkę pręta regulacyjnego. Do jego stworzenia użyto wielu materiałów, w tym m.in. zielonego abalone (w tym o wzorze przypominającym zmarszczki na powierzchni wody), czarną masę perłową, zrekonstruowany czerwony kamień ze złotymi żyłkami, wzorzysty raffir, akryl, abaloid, czarny corian oraz opale w różnych kolorach.

PRS Private Stock 35th Anniversary Dragon oparty jest na modelu McCarty, a wykończeniu nazwanym Frostbite Dragon’s Breath towarzyszy osprzęt w kolorze smoked black. Gitara została zbudowana z ręcznie selekcjonowanego drewna jakości Private Stock - afrykańskiego mahoniu wstęgowego (korpus), klonu wzorzystego (top), cezalpinii (gryf) oraz ziricote (podstrunnica). 22 progowa podstrunnica posiada promień 10", a menzura wynosi 25". Na pokładzie instrumentu znajdziemy również mostek PRS Stoptail, blokowane klucze PRS Tweaked Phase III, parę przetworników TCI, trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone (z opcją push/pull rozłączającą cewki). Model jest limitowany do 135 egzemplarzy i będzie oferowany w sprzedaży między lutym a czerwcem 2020 roku.

https://www.prsguitars.com/