PRS SE Zach Myers gitarzysty Shinedown

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS SE Zach Myers gitarzysty Shinedown

Początek 2021 roku przynosi kolejny sygnowany model gitarzysty Shinedown - PRS SE Zach Myers.

Zach Myers, gitarzysta multiplatynowego zespołu Shinedown, po pierwszy model PRS Custom 22 sięgnął w wieku 15 lat, a w 2010 roku zaprezentował swój pierwszy sygnowany model. Jedenaście lat później Zach wraca z kolejną sygnaturą: "Kiedy byłem młodszy, zawsze chciałem mieć model Private Stock, ale nie było mnie na niego stać. Kiedy powiedziałem Paulowi, że SE Zach Myers przypomniał mi o tym, zaśmiał się, ale też ostrożnie się zgodził. Założeniem związanym z PRS SE Zach Myers zawsze było stworzenie gitary, która wyróżniałaby się z długiej linii wspaniałych, ale niedrogich gitar z serii SE. Wydaje mi się, że komponenty, które dobraliśmy do tego instrumentu, sprawiają, iż jest to jedna z najlepszych gitar, dostępnych obecnie na rynku i to bez względu na cenę... Nawet jeśli jej cena sprawia, że jest osiągalna dla każdego. Mam nadzieję, że spodoba się graczom wszystkich stylów i poziomów."

 

Nowa odsłona PRS SE Zach Myers posiada komorowany, mahoniowy korpus typu Semi-Hollow z pojedynczym otworem w kształcie F i klonowym topem. Top wieńczy fornir z klonu płomienistego w nowym kolorze nazwanym... Myers Blue ("co jest tak pretensjonalne, jak to tylko możliwe" - komentuje gitarzysta). Fornir w tym kolorze, zgodnie z życzeniem muzyka, znalazł się również na główce, co - jak przyznaje Myers - jest jednym z jego ulubionych elementów nowego modelu ("To coś czego wcześniej nie widziałem w serii SE i uwielbiam to"). Wykończony satynowo gryf z mahoniu, cechujący się profilem Wide Fat, zestawiono z 22-progową, palisandrową podstrunnicą. Umieszczono na niej ptasie markery - oczywisty znak rozpoznawczy PRS - oraz boczne znaczniki pozycji w postaci czarnych kropek. Menzura instrumentu wynosi 24,5”

Wśród nowych elementów wyposażenia znalazły się również czarne klucze PRS Vintage Style. "Koniec ze świecącymi w ciemnościach kluczami. Są czarne, jak reszta elementów tej gitary. Bardzo chcieliśmy zmienić ten detal przy okazji najnowszego modelu" - wyjaśnia gitarzysta. A wśród czarnych elementów znalazła się również płytka osłony pręta opatrzona nazwiskiem Mayersa. Bez zmian pozostały m.in. pokrętła potencjometrów, a także ulubiony mostek muzyka Shinedown - PRS Adjustable Stoptail.

Na pokładzie pozostały przetworniki PRS 245, choć tym razem nie 'zebry', ale jednolicie wykończone na czarno oraz układ kontroli - trójpozycyjny przełącznik i potencjometry Volume i Tone, odrębne dla każdego humbuckera.

Zach Myers: "To nowa gitara, choć chcieliśmy zachować integralne elementy pierwszego modelu, biorąc pod uwagę ile znaczył on dla mnie, dla firmy i fanów. Ale najbardziej podoba mi się, że po ten instrument tak często sięgają ludzie nie będący moimi fanami. Nie ważne, czy ktoś mnie lubi, czy też nie, nie lubi mojego zespołu, albo nawet nigdy o nim nie słyszał i tak kocha tą gitarę. Właśnie taki efekt chcę osiągnąć, gdy zaczynam pracować z firmą nad nowym modelem. Nie chcę tworzyć instrumentu, po który sięgną tylko fani, ale cały przekrój gitarzystów. Myślę, że udało nam się to z drugą sygnaturą, a także z tym, najnowszym modelem."

 

https://www.prsguitars.com/