Nowe akustyki PRS SE Tonare Parlor

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowe akustyki PRS SE Tonare Parlor

Oferta gitar akustycznych marki PRS powiększyła się o dwa nowe modele SE Tonare Parlor - SE P20 i wyposażony w elektronikę SE P20E.

PRS SE P20 i PRS SE P20E to pierwsze w ofercie marki gitary w mniejszym rozmiarze parlor, charakteryzujące się jednak - jak informuje firma - pełnym, organicznym i ciepłym brzmieniem. Gitary parlor, z uwagi na ich rozmiar, bywają często klasyfikowane niżej niż na to zasługują, ale PRS zapewnia, że nowe modele to w pełni profesjonalne, pełnowartościowe instrumenty. A dzięki temu, że są mniejsze umożliwiają komfortową wielogodzinną grę oraz ułatwiają podróżowanie.

Gitary cechuje w pełni mahoniowa konstrukcja (korpus, jednolity top i gryf o profilu Wide Fat). Korpus w kształcie 'tonare' (czyli bez wcięcia) wzmocniony jest hybrydowym ożebrowaniem X/Classical, które pozwala na swobodny rezonans płyty wierzchniej. Menzura wynosi 24,72”.

PRS SE Tonare Parlor dostępne są w trzech wersjach satynowego wykończenia: Black Top (z boczkami i płytą tylną oraz gryfem w naturalnej barwie), Charcoal (ciemny kolor obejmuje całość korpusu oraz tylną część gryfu) i Vintage Mahogany (ciemniejsza, naturalna barwa). Wszystkie modele zostały ozdobione kremowym bindingiem i rozetą, które wykorzystują również wzór w jodełkę. Wersja Black Top posiada biały pickguard, a pozostałe pickguard w kolorze czarnym. Binding znajdziemy również na hebanowej podstrunnicy. Nie zapomniano o klasycznych dla PRS elementach, jak markery w kształcie ptaków, czy kształt główki.

Pozostałe elementy instrumentów to hebanowy mostek, 20 progów, siodełka z kości oraz vintage'owe klucze z główkami Butterbean. Komplet obejmuje również futerał.

PRS SE P20E został wyposażony w elektronikę Fishman GT1 obejmującą podsiodełkowy pickup oraz preamp mocowany w otworze rezonansowym, zapewniający łatwy dostęp do kontroli głośności i barwy. Dzięki temu "kanapowa gitara" przemienia się w rasowy, sceniczny instrument.

 

 

https://www.prsguitars.com/